Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri hitellel lakás/házat...

Megéri hitellel lakás/házat venni? Fundamenta lakástakarékkal vásárolt már valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még nincs se lakástakarékunk,se hitelünk semmi. Jelenleg albérletben élünk,de agyaltunk,hogy inkább a lakás hitelt fizetnénk a férjemmel,mint ezt,ami sose lesz a miénk. Mi a tapasztalat?

Ha jól tudom 8 millió vehető fel összesen? A többi hitelnél pedig kell egy önerő. Ami 30% általában. Annyink még nincs..sőt kell ahhoz még pár év. Ha haza költöznénk a szülökhöz,akkor jobban tudnénk spórolni ,de valószínűleg rá menne a kapcsolatom,mert a szüleim olyanok.Párom szülei kizárt..Nem férünk el náluk.

Elfogadnék tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.


27/L



2017. nov. 11. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az alacsony kamatok miatt most megéri lakáshitelt felvenni és fixálni a kamatot.
2017. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon szar eladósodottnak is lenni. A kamatokat csak néhány évre lehet fixálni, nem látsz a jövőbe mi lesz később. Mennyivel emelkednek majd a kamatok, lesz-e még munkahelyed, együtt lesztek-e még? Szerintem a legjobb kimenni külföldre és pénzt gyűjteni. Ha itthon akarjátok megoldani, akkor kezdjetek el néhány lakástakarékot, aztán ha ebből összejött az önerő, lehet majd nézelődni, hogy mit vegyetek mennyi hitelre. Vagy esetleg eltartási szerződés valakivel, vagy megvesztek egy nagyon olcsó vidéki lakást/házat/nyaralót és ingáztok, később lecserélitek jobbra. A távolabbi falvakban az albérlet is olcsóbb.
2017. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Önerő nélkül akartok vásárolni?
2017. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom 8 millió vehető fel összesen? A többi hitelnél pedig kell egy önerő"

Nem csak 8M Ft vehető fel a Fundamentától, ha a pároddal igényled a hitelt, de természetesen a Fundánál is ugyanúgy kell önerő, mint a többi lakáshitelnél, ha nincs plusz ingatlan fedezet.

2017. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk csak nekem volt lakástakarékom, az is csak egy éve. Minden lehetőséget átrágva mi kedvezőbbnek láttuk azt a lehetőséget, hogy sima piaci hitelt veszünk fel mindenféle támogatás nélkül és a lejárt lakástakarékomat (illetve közben a párom is kötött egyet) majd időközben mindig betörlesztgetjük a hitelünkbe.

Mi nemrég vettünk lakást, de abszolút nem bántam meg a döntést. Igen, nem jó adósnak sem lenni, de sokkal jobb érzés úgy hazajönni, hogy tudom, hogy ez az enyém, vagy legalábbis az lesz egyszer. Nem mellesleg 73 ezer forint nem túl sok a mai pesti bérleti díjakhoz viszonyítva.

Egyéni tapasztalatunk szerint nem kell olyan rengeteg pénz az ingatlan vásárláshoz, nekünk fejenként 1,5 millió forintunk volt, illetve a családunk kisegített még egy millió kamatmentes kölcsönnel. Így 4 millió önerővel tudtunk venni Budapest vonzáskörzetében egy újszerű lakást, amibe első látásra beleszerettünk.

A kamatperiódusunk 5 éves, vagyis a tervünk az, hogy az első 5 évben annyit kifizetünk a hitelünkből amennyit csak lehet. Borítékolható, hogy az alapkamat a közeljövőben emelkedni fog, így mi azzal igyekszünk magunkat biztonságban tudni, ha a hitelünk kb. felét letudjuk az első 5 évben. Így bízom benne, hogy nem érhet kellemetlen meglepetés, illetve nem válhatunk fizetés képtelenné.

Mérlegeltük azt is, hogy mi történik, ha kiesik egyikünk fizetése, pl. az enyém, ami várható, ha gyermeket vállalunk ugye és igyekeztünk viszonylag komoly stratégiát felállítani arra, hogy hogyan tudjuk a 20 évre felvett hitelünket kb. 10 év alatt teljesen kifizetni a mai kondíciók mellett.


Én amondó vagyok megéri lakást venni hitelre, de csakis okosan. Vagyis nagyon sokan aggályok nélkül ugranak bele, mondván, hogy fizetgetik szépen lassan, aztán majd valami lesz. Így nem szabad. Minél előbb szabadulni kell tőle.

A mi stratégiánk, hogy évi 1 milliót kényelmesen össze tudunk gyűjteni erre a célra. Ez 5 év alatt 5 millió és közben a lakástakarékaink is lejárnak egyszer, az még olyan 2,5 millió. Ha ezt tartani tudjuk, akkor jelentősen csökkenhet a tartozásunk 5 év múlva, így elvileg nem szállhat el a törlesztőnk.

2017. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem tudtok több LTP-t nyitni? Ha van gyerek akkor az ő nevére, de szülő, testvér is jó. Úgy azért több pénzt össze lehet gyűjteni, hamarabb szabadultok a hiteltől. Csak azért javaslom, mert írtad, hogy évi egy milla erre a célra megy úgyis.

Mi is hasonlóan vagyunk. Megnéztem az LTP hitel kamatokat de a bankok jobb kamatot adtak, fixen. LTP-bol majd előtörlesztünk de mi eleve többet nyitunk, nem csak kettőt, szerencsére család tud ebben segíteni, hogy legyen elég szabad adoszam.

2017. nov. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!