Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek többsége mindig olyan ingatlant akar amire nincs pénzük?

Figyelt kérdés

Tehát ha alig van pénzük akkor is ingatlant akarnak. Ha van 5 millio akkor 15 millios kell.

Ha van 10 millio akkor 30 milliost néznek. Ha 15 milliojuk van akkor már 45 milliost akarnak



2021. jan. 14. 08:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem önmagában a hitel a probléma, hanem a hitelhez kapcsolódó kultúra. Az emberek mindent azonnal akarnak, és nem gondolkodnak azon, hogy mi lesz hosszú távon, a döntéseket érzelmi és nem racionális alapon hozzák meg, utána meg sírdogálnak, hogy nincs pénz.

A másik probléma az élettel kapcsolatos stratégiai gondolkodás teljes hiánya, ez is az erzelemvezerelt döntési mechanizmusból ered. A csok erre pl kiváló táptalaj, mert most sokan azt hiszik, hogy van pénzük beköltözni a csilivili 50 milliós újépítésű családi házakba, ahol nulla gyerekre felvették a 30 misit, meg még 10-20 millió hitelt, pedig valójában kint lóg a seggük a gatyából.

2021. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%

Az ingatlan befektetés. És hitellel megvenni sokkal jövedelmezőbb, mint kuporgatni rá.


Első példa: 2008-ban volt 1 millió Ft megtakarításom, abból vettem egy 12 milliós kis lakást Budapest belvárosában.


Ma az ingatlan kb. 28 milliót ér.


Ha szépen elkeztem volna akkor kuporgatni, mondjuk havi 100 ezret, ami valljuk be, albérlet mellett nehéz, akkor ma lenne kb. 15 millió forintom. Na most van helyette 28 millió, és nem kellett albérletet fizetnem, plusz megtakarítanom.


Ráadásul ma milyen lakást tudnék venni 15 millióból, hitel nélkül? Semmilyet.


Második példa: 2012-ben volt 5000 euróm, abból vettem egy lakást Amszterdamban 175 ezer euróért, hitelre. 2017-ben eladtam 275 ezért, ezzel keresve 100 000 eurót, havi 900-at fizetve. Ha azt a havi 900-at félreteszem, akkor ezidő alatt összegyűjtöttem volna kb. 54 000 eurót, de nem lett volna hol laknom.


Ahogyan az ingatlanárak alakulnak képtelenség annyi pénzt félretenni, amivel hasonló jövedelmezőséget el lehessen érni. Ha hiteles van, azt fizeted. Ha albérletben laksz, akkor azt, plusz a megtakarításaidat, aminek lényegesen nagyobbnak kell lennie, és még így sem csinál feleannyi pénzt sem.

2021. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, ha nincs meg egy ingatlannyi pénzem, akkor csak is az albérlet jöhet szóba?

Budapest agglomerációjában dolgozunk, nyilván nem a keleti régióban veszünk egy falusi omladozó vályogházat.

Amikor megvettük a lakásunkat 4 millió önerőnk volt és 16 volt a lakás. 12 millió hitelt felvettünk, ami szerinted kompletten hülyeség volt, mert nem volt rá pénzünk. 3,5 éve vettük. Azóta az ingatlanunk 26 milliót ér.

3,5 év alatt kb. 10-12 milliót tudtunk volna gyűjteni az önerőnkhöz, így nagyjából ugyanekkora hitellel tudtuk volna megvenni, csak azóta kifizettünk volna egy rakás pénzt albérletre és sokkal többet önerőre. Ehelyett 2 év múlva végtörlesztjük a hitelünket. Akkor mi ezzel az olvasatodban rosszul jártunk?

Oké, nyilván most nekünk kedvezett a csillagok állása, de én nem jelenteném ki egyértelműen, hogy a hitel rossz, a hitel gonosztól való.

Nyilván vegye fel az emberrel ésszel, mindenre is gondolva és igen... Én is szívesen költöztem volna anno családi házba rögtön, de akkora hitelt, ami ahhoz kellett volna valóban baromság lett volna felvenni. Haladjon mindenki lassan, de biztosan.

Szívesen járnék sok karikás autóval is, de egyrészt, autót nem vennék hitelre, másrészt beismerem, hogy nem a mi pénztárcánknak való ez egyelőre. Hülyén is nézne ki a kis lakáskánk előtt. :D

2021. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"de igenis ne legyen senkinek erönfelüli igénye....


Hanem albérlet is létezik...."


Nekem van saját lakásom, 20ezer a rezsi/hó, 480ezret keresünk 1 hónapban. min.3 milliót rakunk félre évente. Még szép, hogy hitelt veszünk fel, hogy házat vegyünk. Minek várnánk 10-15 évet, míg összegyűlne a pénz? Ami tavaly 3 millió volt, az jövőre fele annyit fog érni az ingatlanpiacon. Hitel mellett is bőven félre tudunk még rakni, a hitel csak egy marha jó lehetőség annak, akinek futja rá. Neked valószínűleg nem, ezért vagy ilyen hisztis

2021. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!