Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy és hol kell intézni, ha...

Hogy és hol kell intézni, ha valaki le akar mondani a tulajdon jogáról egy ingatlan esetén?

Figyelt kérdés

Férjem szülői házát hitelre vették 10 éve. Az akkori jó hitel már duplája, bár még nem volt elmaradás, félő, hogy lassan már nem lehet fizetni mindig pontosan apósoméknak.

Úgy vették, hogy a férjem a tulajdonos, a szülők életük végéig a haszonélvezők. Mi nem is laktunk ott soha, és sajnos az akkori jó szándékuk mára lassan a férjemnek gondot okozhat anyagilag. Mivel nekünk is van a férjemmel saját ingatlanunk, félek, hogy esetleges nem fizetés esetén a mi kis lakásunkat is elő veszik. Le akar mondani a tulajdonosi címről a szülei javára, ehhez ügyvéd kell, vagy elég a közjegyző? Fizetni kell valamennyit a procedúrára?


2014. febr. 24. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ingatlan tulajdonjogáról lemondani nem lehet! Ptk.

Átruházhatja a tulajdonjogot, de a jelzálog miatt a banknak is lesz beleszólása a tulajdonosváltásba!

A hitelben is benne van a férjed!

2014. febr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A hitelben is benne van a férjed?
2014. febr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs, a szülei vették fel, és azért gondolták, hogy az ő nevén legyen, mert mint első tulajdonos kap rá esetleg támogatást (nem kapott), és ha majd egyszer meghalnak ne kelljen örökösödés után fizetnie. De ugye akkor még nem gondolták, hogy válság lesz. Persze a férjem is rengeteg pénzt beleölt anno a házba, ő fizette az 1 millió forintos felújítást, és ha kell most ad nekik pénzt, de azért két családot mi se bírunk fent tartani.Amúgy nem cserbe hagyni akarjuk a szüleit, de én a saját pénzemből vettem szinte egy pici panelt, ami így ugye mivel házasok vagyunk veszélybe is kerülhet, ezért félek.
2014. febr. 24. 06:59
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha a férjed a tulajdonos, akkor a hitelt neki is alá kellett írni! Csak haszonélvezetre a bankok nem adnak hitelt.
2014. febr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni a kölcsönszerződésben, hogy a férjed csak mint zálogkötelezett írt alá, vagy kezesként is bevonták a hitelbe?


Az utóbbi esetben van baj, ha nem fizetik a hitelt, de ha csak zálogkötelezett, a Ti vagyonotok nincs veszélyben.

2014. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyire nem tudom, majd azt meg kell néznem :(
2014. febr. 24. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyire nem tudom, majd azt meg kell néznem :(


Na?

2014. febr. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak hétvégén tudom, mivel csak akkor megyünk le vidékre hozzájuk.
2014. febr. 25. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!