EOs faktoring tartozás?

Figyelt kérdés

Anyukám elhunyt pár hónapja.

Volt régi tartozása amit pár éve kezdtek tőle vonni,behajtók,valami eos faktoring.

Az egy dolog,hogy még a halála utáni munkahelyétől kapott segélyee is rátették a kezüket, de a hagyatékin lemondtam az örökségről már hetek óta,éppen ezért mert semmi nagy tulajdona nem volt csak a hitel ,és mégis zaklatnak sms-ben,hívogatnak.

Mégis mi a fenét akarnak még de komolyan?? Ilyenkor mi a teendő? Mert ott tartok hogy beperelem a fenébe.

21 éves vagyok épphogy megélek az ösztöndíjamból és ilyenekkel zaklatnak.....

21F



2021. jan. 14. 22:15
 1/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Főszabályként az elhunyt tartozásait az örökségből kell kielégíteni. Ha jogerősen lemondtál az örökségről, akkor viszont rajtad nem követelhetik a tartozást!
2021. jan. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit.

Az Eos Faktor vagy más faktor cég, nem teheti rá a 'kezét' senki fizetésére, számlájára, tulajdonára mivel nincs rá jogköre.

Abban az esetben, ha az Eos Faktor végrehajtást kért, abban az esetben a végrehajtó tehet ilyen lépéseket, még egyszer, a faktor NEM!

2021. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha visszautasított az örökséget és az eredeti hitelhez nem volt közöd akkor neked egy fillért sem kell fizetned.

Közöld velük, esetleg küld el nekik a hagyatéki eljárás során keletkezett végzést.


Senki semmit nem követelhet tőled persze hívogatni attól még tud. De talán a fenti esetben abba fogja hagyni.

2021. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,lemondtam az örökségről.

Mégis hívogatnak állandóan,sms-t küldenek. Pedig mondtam már telefonban is ,hogy elmondtam az örökségről. Minden alkalommal ugyanaz a szöveg. Ügyvédhez fogok fordulni.

Illetve,azt sem értem,hogy a haláleseti juttatást amit a család kapna, mi jogon tiltják le?

2021. jan. 15. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:

A behajtó cég nyugodtan forduljon ügyvédhez majd annak a költségét ők fizetik ki, meg ha per lesz akkor a perköltséget is, mert a bíróság neked fog igazat adni.



De ki tiltja le? Azt csak a végrehajtó teheti meg.


A végrehajtó nem értesült a hagyatéki végzésről? Vidd be neki mielőbb!

A végrehajtó egyáltalán hogyan tilt a te vagyonodból, ha nem vagy adós?

Az örökhagyó életében sem tilthat a tiédből mert akkor sem voltál adós. Az örökhagyó halála esetén a hagyatékátadásig pedig senki vagyonából nem tud tiltani.


A végrehajtóhoz menj be és neki mutasd be, hogy nem vagy adós mint ahogy örökös sem.

2021. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!