Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Faktoringnak egyösszegben...

OTP Faktoringnak egyösszegben kifizetném a tartozásomat, van esély, hogy engednek belőle?

Figyelt kérdés
Lehetőség szerint olyan válaszadót keresek, akinek van tapasztalata ezügyben. Mindenképp megpróbálom, nem az a kérdés, csak hogy van-e valós esélyem, rugalmasak-e ennyire?
2019. márc. 9. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Semmi az ég világon. Nem is értem hogy egyáltalán hogy merült fel benned ilyen.
2019. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

OTP Faktoring már egy követeléskezelő cég. Amit követel, azt ki kell fizetned, különben megy végrehajtásra a dolog és akkor még több lesz.


Amúgy bocs, de nem a piacon vagyunk, hogy egy követeléskezelővel alkudozzon az ember. Max. részletfizetésről lehet alkudozni - de "adja mán olcsóbban"-t nem :D

2019. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Sok hasonló cég működik, ezért írtam, hogy tapasztalattal rendelkezőtől szeretnék választ kapni. Azaz aki próbálkozott és így vagy úgy zárult az ügye.

2019. márc. 9. 18:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,van esély. Ott dolgozom. Mennyi a tartozás? Miért nem tőlük kérdezed?
2019. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Általában 30-60% között értékesítik a tartozásokat, ha már késedelemben vagy, akkor célszerű 70-80% körül alkudni velük.
2019. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem csak esély van rá, hanem biztosan lehet alkudni. Nem mindegy, hogy fedezetlen hitel vagy van fedezet.
2019. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez valamelyest megnyugtató. Ez az "ajánlat" a hétvégén érkezett az egyik családtagtól (kicsit besegít, de nem a teljes összeget tudja biztosítani), ezért még új, nem nem volt időm pontosan egyeztetni az OTP Faktoring-al. Illetve azt szerettem volna felmérni, hogy ha az egészet nem tudom kifizetni, akkor is van-e esély nekikezdeni az ügyintézésnek. Nagyon köszönöm mindenkinek ;)
2019. márc. 10. 09:59
 8/10 anonim ***** válasza:

"Illetve azt szerettem volna felmérni, hogy ha az egészet nem tudom kifizetni, akkor is van-e esély nekikezdeni az ügyintézésnek. "


De akkor miért nem ezzel kezdted? Ebből a szemszögből teljesen más.

Azt én is meg tudtam volna írni (2-es), hogy részletfizetést bármikor kérhetsz a követeléskezelő cégnél is és a banknál is - ha egy részét tudod fizetni.

2019. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami: kb. 25 éve volt egy banki tartozásom (hitelkártya), 40 ezer ft. A bank kivonult Magyarországról, étvette más, vele együtt a tartozásomat is, majd anno kiküldtek úgy 80 ezer ft követelést a 40 ezerre (olyan 47 % kamatot számítottak fel rá.

Mondtam, 67 ezret ki tudok fizetni, többet nem. Belementek, azt hittem, minden oké.


Egyszer szerettem volna Wizzair hitelkártyát kérni, elutasították, bár nem mondták meg miért, de a bankos hölgy simán "lehúzta", hogy anno a 40 ezres tartozásom, amire 67-et fizettem vissza. Nem tartom kizártnak, hogy emiatt nem kaptam hitelkártyát - bár, mint írtam a tartozás és a követeléskezelő díját kifizettem, csak a megállapított kamatokat nem 100%-ban.

2019. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8/9 Azért nem ezzel kezdtem, mert a részletfizetés nem érdekel! KIZÁRÓLAG arra voltam kíváncsi, hogy engednek-e a tartozásból egyösszegű befizetés esetén. Ezért is fogalmaztam meg így a kérdést ;)
2019. márc. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!