Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tanácstalan vagyok e téren,...

Tanácstalan vagyok e téren, esetleg valaki aki ért a lakáshitelekhez, illv. szintén lehetetlennek tartotta és jóra fordult, segítene nekem?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom, a volt férjemmel vettük. 6 millió hitelt vettünk fel, még van rajta kb a fele. Mi elváltunk, én maradtam a lakásba a gyerekekkel. Már lassan 10 éve egyedül fizetem, mert én lakok benne. Szeretném eladni, nagyobba költözni. Ilyenkor a ház ára fele illeti meg az exem, vagy csak annyit kell "figyelembe" venni, amennyit ő fizetett?

kb 5 évig fizette ő, én gyesen voltam a gyerekkel itthon addig. Erre azt mondja, hogyő fizette egyedül...ez így van,deagyerek miatt nem dolgoztam, csak utána.

A másik kérdésem, hogy mennyire lehet egy bruttó 330as fizuval boldogulni. Mármint kb 20 millát kellene felvennem (max). Annyira félek elkezdeni. Nem merem a biztosat a bizonytalanért hagyni. De ezt már kinőttük nagyon. Kamas gyerekek vannak. Van egy párom, de nem nagyon akarunk közösködni. Mármint nem is tudunk. Az ő nevére semmi nem kerül, se hitel, se ház. Nincs bejelentett munkája, elvesztette a virus miatt. De rendesen dolgozik. Tehát a hitelbe tud segíteni, meg akar is, de egyedülállóként kell elindulnom ebben a témában.

Meg hogyan müködik a ház eladás, mikor a volt férjem nevén is van. Mindenhez kell ő is? Jó a viszonyunk, tehát nem félek, hogy keresztbe tesz, de mégse szeretném, hogy bele lásson az anyagi helyzetünkbe.

Azt se tudom hol induljak el.

Ehhez a csokhozsem értek. Ha van két gyerek,de egyikre már anno igénybe vettük a szocpolt, akkor ő még "számít"? A kicsire nem vettük igénybe. Tehát annyi kérdésem lenne. A-Zig el kellene nekem magyarázni ezeket a dolgokat. Szájbarágósan :( Annyira tanácstalan és tudatlan vagyok.

Köszönöm


2021. jan. 15. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagyonmegosztás nem volt?
2021. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a házalkapcsolatos dolgok nem voltak feltüntetve. csak az ingóságok
2021. jan. 15. 08:29
 3/7 A kérdező kommentje:
házzal kapcsolatos
2021. jan. 15. 08:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát lassan 15 év alatt ki tudtál fizetni 3 millió forintot, keresel nettó 200at és szeretnél ennek örömére felvenni 20 milliót. Nagy ötlet.
2021. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a volt férj tulajdonos, akkor jár neki a mostani lakás árának a fele (gondolom feles a tulajdoni arány). Nyilván azért nem osztozkodtatok rajta, mert ez így nektek oké.
2021. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, én szájbarágósan csak annyit mondanék neked, hogy nahyon sürgősen felejtsd el az új ház gondolatát. Egyrészt problémásak a ház körüli tulajdonviszonyok, ki mennyit tett bele és társai, amikor eladásra kerülne a ház, az exed is meg akarja kapni a jussát, és már nem egyeztek, szerinted mi lesz, ha már tűzközelbe kerül a téma? Tegyük fel viszi a felét a ház értékének, ha erre még 20 millió hitelt kívánsz felvenni, akkor gyanítom ez nem jelentene olyan nagy önerőt.

A 20 millió hitelt ilyen fizetésre közel sem biztos, hogy megkapod, főleg ha egyedüli adósként kívánod felvenni, a párod nélkül. A havi törlesztő nagyjából 120 ezer körül alakulna 20 évig, ez a fizetésed 50%-a. Emellett kellene minden mást megoldanod, a rendes és rendkívüli költségeidet is.

Mindezeken felül pedig a kamasz gyerekeidnek akarsz nagyobb otthont, akik nagyon maximum 10 év múlva kirepülnek, te meg a pároddal ülhetsz a nagy hodályban és még fizetheted további 10 évig a fizud felét a törlesztőre.

Mindebben nincs benne az, hogy esetleg jön egy betegség, szakítás a pároddal, válság, stb.


Elhiszem, hogy új otthont akarsz, de neked erre jelen pillanatban nincs lehetőséged.

2021. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szájbarágósan?

Keress erősebb állást. Ennyiből nem lehet nagyobb házat venni, főleg egyedül, kvázi önerő nélkül. Mert ha még mindig van 3 millió tartozásod, egyáltalán mennyiért lehetne eladni a lakást?

Ha mondjuk 10 millió, ebből 3 mínusz a hitel, marad 7, ennek a fele az exé, marad 3,5 millió. Inkább ne. Gondolj a gyerekek jövőjére, ha az egyik kamasz, akkor egyre többe, és többe fog kerülni.


Keressetek plusz bevételi forrást, gyűjtögessetek, hogy a hitelt ki tudd végre fizetni, mert remélem, érzed, hogy 15 év alatt egy 6 milliós tartozás felének kifizetése nem éppen jómódra vall. Sajnálom!

2021. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!