Kinek mi a tapasztalata lakáshitelek kapcsán? Vèlemènyeket kèrnèk, akik hasonló cipőben vannak, mint mi.

Figyelt kérdés

Lassan 1 ève,hogy lakáshitelt vettünk fel a fèrjemmel 20 èvre(9m170ezer ft) illetve 2 gyermekre a CSOKot. Van 2 db 20e.ftos LTP...Akik hasonló helyzetben voltak,mint mi,azoknak hogy alakult a hitelük? Felújítandó házat vettünk,tehát kevessèvel újítgatjuk,de nyilván a hitelt is szeretnènk hamarabb letudni,mint 20 èv.Van már egy kisfiunk,lassan 2 èves lesz,èn 24 párom 30èves. Sajnos nagyon nem voltunk a hitel mellett,de az albèrleti díj egyre csak nőtt,alig sikerult 3millió önerőt összesuedni a hitelhez is...bevallom nagyon fèlek,hogy alakul a törlesztőnk,most mèg 4 èvig fix. Èn gyeden vagyok,fèrjem kb 260ezret keres/hó.

Tehát a kèdèsem az,hogy bár tudom a hitelből sosem lehet"jól" kiszállni,van aki már túl van rajta,meddig fizette,hogy alakultak a törlesztők?

Milyen volt a fizetèsetek?


2019. máj. 31. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért félsz jobban a hiteltől, mint a lakásbérléstől.

Nem mindegy, hogy XY-tól bérled a lakást vagy a banktól bérled a lakást? Mert gyakorlatilag, most az utóbbit csinálod.


Szerintem jó döntés most hitelből lakást venni.

A lehető legrosszabb esetben, ha nem tudjátok a hitelt fizetni, akkor eladjátok a lakást kifizetitek a hitelt és addig is olcsón béreltétek.

Az nagyon valószínűtlen, hogy a lakást ne tudnátok legalább annyiért eladni, mint a fennálló hiteltartozás, de remélhetőleg többért. De ez tényleg a legvégső eset.


Ha havi 40ezret el tudtuk tenni lakástakarékba a törlesztés mellett, akkor annyira nincs kiélezve a költségvetésetek, ami jó hír.

Én azt ajánlom, hogy az LTP-t, ha lejár előtörlesztésre fordítsátok és ne csábuljatok el, hogy az mehetne felújításra is.


Nyilván a hitel egy teher amíg le nem jár.

Ez ellen úgy lehet védekezni, ha kevesebbet kell fizetni, mint amennyit tudnátok, ez pipa.

Továbbá ha van 6 havi tartalék pénzetek, hogy a hitelt, rezsit, kaját akkor is tudjátok fizetni, ha 6 hónapig nincs bevételetek. Mindjárt nyugodtabban tudtok aludni.


Ha még 4 évig fix a törlesztő, akkor érdemes lehet az LTP betörlesztésekor kiváltani végig fix hitellel. Az is egyfajta biztonságot ad. Vagy ha fel tudjátok venni a babaváró hitelt, akkor azzal kiváltani/részben előtörleszteni.


Utolsó megjegyzésem, hogy kicsit lehet keresni azon, ha egészség és önsegélyező pénztárat nyittok és kihasználjátok az adójóváírást. Ez is ad egyfajta biztonságot.


Én a fizetésem negyedét fizetem a hitelre + van mellette LTP, amit lejáratkor be fogok törleszteni. Szintén 20 éves hitel, 10 év alatt akarom kifizetni.

2019. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hu nagyon jó tanácsokat írtál,nem is hallittam hogy ulyenek vannak higy babaváró hitel stb...utánna fogok nèzni.

Jelenlegi helyzetben egyèrtelmű,hogy jobb döntès a hitel,mint albi,ezèrt is vágtunk bele,csak fèlünk,hogy ez ne forduljon meg...6havi összeget sajnos sehogy sem tudunk lerakni a közeljövőben,rengeteg munka van a házon,első sorban ablakcsere,kazáncsere,hogy ne kelljen tèlen 80ezret fizetni a gázra,rettentően nehezen fizettük,ès mèg a cserèkre is bőven gyűjtögetni kell,idèn össze sem jön,csak 1_2 ablak sajnos. Spórolunk,amin csak tudunk...

Mèg1 köszi a választ,ment a zöld kèz.

2019. jún. 1. 21:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Jah,mèg annyit,h vègig fixre nem tudjuk kiváltani,sajnos akkor sokkal többet kellene fizetni havonta(èrthető,a biztonságnak áa van),eredetileg így akartuk felvenni,de a 70+40ltp is éppen hogy megvan,ha felújítani is szeretnènk mellette,na meg nem utolsó sorban legalabb èvi 1x lejutni a Balatonra,semmi nagy igènyünk nincs,de jó lenne nèha-nèha egy családi kikapcsolódás,most h gyerek is van...korábban soha nem voltunk helyi fürdőn kívül sehová,mindíg csak a spórolás...
2019. jún. 1. 21:47
 4/5 A kérdező kommentje:
*ára
2019. jún. 1. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a hitel havi törlesztő az kb a bevétel 4%-a, mert papíron 30 éves hitel. Így azért elég nyugodtan tudunk aludni szerencsére. Mostanában tartunk ott, hogy ha minden pénzünket kisepernénk akkor akár ki is tudnánk fizetni. De akkor nem maradna tartalék. Illetve nekünk is sok mindent felújítani kellene, pl kazán és ablak csere szintén. Szóval nincs értelme kifizetni a 3%-os lakáshitelt hogy aztán felvegyek 8-10%-ra szabad felhasználású hitelt felújításra.



A 6 havi tartalék szerintem is fontos, bár én munkanélküliség esetén extra spórolós üzemmódra váltok a családdal együtt és akkor igazából jóval több ideig is elég lehet. Múltkor volt ilyen, de szerencsére pár hét alatt találtam új munkát.

2019. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!