Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnétek 21 millió...

Mibe fektetnétek 21 millió forintot? (Az összeg örökség útján az ölembe hullt.) Hitelem, gyerekeim nincsenek.

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Lakásod van?
2021. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Én is lakást mondtam volna. Ingatlanpiac eléggé virágzik.

80-100 ezer között kiadhatók a lakások havonta.

Ennyit a bankban se kamatozik a pénzed.

Ismerős is így csinálja. 20 éve kezdte 1 lakással. Most már ki van adva neki 3 is.

2021. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam lakásra. Győrben pont kijönne egy két szobás lakás ennyiért. Csak a hülye vírus miatt ki tudja mikor tudok gond nélkül közlekedni a magyar-osztrák határon.
2021. jan. 17. 17:55
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

túlárazott lakáspiacon lakást venni, ez ám a befektetés :D


Ha olcsót veszel azt fel is kell újítani, + bérlet találni rá. Drágára meg nem elég.


Akkor inkább állapapír mondjuk 5 évre.. aztán lehet újratervezni.

2021. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Állampapírral mire megy? Kap rá 3,5%-ot?
2021. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
5 és lakásra mennyit is, mennyire biztos?
2021. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha Ausztriába akarsz kijárni, akkor ne Győrben vegyél, hanem a határ mellett...


Egyébként én eladnám a lakásomat, mellé raknám ezt a 21 milliót és vennék/építenék egy olyan házat, ami minden igényemet kielégíti hosszú távon is.

2021. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Valóban érdekes a céljaidtól függ. Ha itthon tervezel maradni és dolgozni, saját ingatlan nélkül, akkor inkább vegyél egy lakást. Ha nem itthon tervezel, kint albérletben élsz, akkor inkább fektesd be itthon.

A fenti nézeteltérésre egy kis reflektálás. MÁP+ esetén ebből a pénzből lesz kb 1 millió forintod évente. Ez adómentes, jelenlegi környezetben a lehető legkisebb kockázatvállalás mellett. Plusz, kiszámítható! Ellenben, ha lakást veszel kiadás céljából, és 100 ezer az albérleti díj, az 1.2milla egy hónapban. De abból még adóznod kell, ha elromlik valami meg kell csináltatnod, rendszeres felújítást igényel és benne van a pakliban, hogy az albérlő nem fizet (nem akar/tud), és nem feltétlen a főbérlőt védi a jog, és egy nagy macera. Szó mi szó, már szimplán adózás után ugyanott vagy alatta van a főbérlő, mint ha állampapírt vett volna.

2021. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ausztriában élek albérletben, nem tervezem, hogy valaha is Magyarországon éljek. (21 milliónak legalább a duplája kellene, hogy itt lakásom legyen. Kölcsönt nem akarok fölvenni.) Viszont ha Magyarországon vennék és kiadnék egy lakást, nem kellene adóznom, mert magam is albérletben lakom, és plusz bevételem nem keletkezne.
2021. jan. 17. 19:01
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az adózás dolog nem egészen így működik, ahogy leírtad.


Amúgy én is állampapt mondanék a te helyzetedben. Én lakást vennék, de nekem vannak gyerekeim.

2021. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!