Mikor kaphatok hitelt?

Figyelt kérdés

Van egy személyi kölcsönöm az Otp-nél. Májusba telik le az utolsó részlet de viszont bár listára tettek mert sajnos volt 2-3 hónap mikor nem tudtam fizetni mert elvesztettem a munkahelyemet.

Esetleg valahonnan kaphatok így is kölcsönt hogy ha letelik a hitelem de még bár listán vagyok?

A providentet próbáltam nem adnak.

Lakás felújításra kellene a pénz.



2021. jan. 19. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"de viszont bár listára tettek mert sajnos volt 2-3 hónap mikor nem tudtam fizetni mert elvesztettem a munkahelyemet."


"A providentet próbáltam nem adnak.


Lakás felújításra kellene a pénz."


A dolog végtelenül egyszerű: addig nem újítod fel a lakásodat, amíg nincs meg rá a pénz. Ha úgy gondolod, hogy a hitelt tudnád fizetni, akkor azt a pénzt szépen félreteszed és ha elegendő lesz, felújítod, mondjuk 1 év múlva, amikor már esetleg a bankok is szóba állnak veled :-)

2021. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez annyira nem egyszerű mert mindig hozza nyulok hiaba teszem felre ha meg hitelt veszek fel ott nincs kec mec fizetni kell
2021. jan. 19. 16:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom, OTP-s vagy: az OTP-nél van Takarékszámla, ingyenes számlavezetéssel.

Minden hónapban, amikor megkapod a fizetésedet, akkor azzal a lendülettel átutalod azt a részét, amit a hitelre fizetnél ÉS NEM NYÚLSZ HOZZÁ, mert az nincs is a folyószámládon, nem látod, külön számlán van.

2021. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fel hitelt...

Lakáshitelt és kamatmentes kölcsönöket van értelme felvenni, mást nem. Hitel helyett fizethetsz valami fix befektetést is. Azt is fizetni kell, mert ha nem fizeted elveszítesz egy csomó kedvezményt.


Egyébként saját az ingatlan?

2021. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt nem teljesen értem. Általában, ha valaki KHRre kerül, akkor el is adják egy kölcsönt (az OTP az OTP Faktoringnak).


No mindegy, ha az ember kifizeti a tartozást, passzív khres lesz, és akkor az OTPnél lehet kölcsönt igényelni (ha nem engedtek el semennyit sem, az eredeti kölcsön teljes egészében kifizetésre kerül, és a KHRes lezárás is ezt igazolja).

2021. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ösnek:

OTP Faktoring:


"Hány év múlva törlik adatait a KHR negatív listáról?

Különféle feltételek fennállása esetén 10, 5, illetve 1 év után vagy azonnal.


10 év múlva, ha a mulasztás mindvégig fennáll

5 év múlva, ha tartozását csak részben, kedvezmény nyújtása mellett fizeti meg

1 év múlva, ha a tartozás teljes összegét megfizeti."


Tehát hiába fizeti ki a tartozást, akkor is még 1 évig benne lesz a rendszerben- nem fog hitelt kapni.

2021. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 én is ezt értettem passzív khr alatt. és mint írtam, az otp banknál ilyen státusszal részesülhet pozitív elbírálásban a kölcsönigénylése :)
2021. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!