Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vettünk egy erősen felújításra...

Vettünk egy erősen felújításra szoruló házat,amihez felvettük a babaváró hitelt és a 10milliót már kifizettük az eladóknak.Ha elválunk,még vissza lehet mondani a házat,de ez mégis milyen következményekkel jár?Hogy kapjuk vissza a pénzt és mennyit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 11:44
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
a csok igényünket már harmadjára dobták vissza. adás-vételibe benne van, hogy ha egyik fél hibája sem a teljesítés, hanem a banké, akkor visszajár minden, kivéve a 250ezer foglaló. De már hozzányúltunk a házhot, vertünk le vakolatot, leszedtük a stukatúrt a plafonról, így nem lehet visszaadni a házat nem?
2021. jan. 19. 12:50
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez bukta, akkor lehet óriási mázlitok, ha az eladó Terézanya reinkarnációja. De ennek az esélye kb nulla.


De egyáltalán mi történt, ha meg lehet kérdezni? Egy válásnak van előzménye is, miért mentetek így bele hitelbe, lakásba...?

2021. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%

Az eladó jóindulatán múlik, hogy hajlandó-e visszaadni nektek pénzt és visszavenni az ingatlant.


Így, hogy már bontottatok én csak telekarban vennem vissza, szóval buknatok pár millát...


Ha így is jó, esetleg kérdezzétek meg, de semmi nem kötelezi a szerződés felbontasara.

2021. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
97%
ez az igazi magyar csok, babaprojektes, semmink nincs ee szulunk hitelre proli felfogás. az ilyenek szaporodnak. Gratulálok! csodásak vagytok
2021. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen szerződést én még nem láttam ahol a bank hibája a teljesítés. Ha még nem kaptátok meg a csok-ot akkor valami hibádzik a banki feltételekből. Ez pedig nem róható fel a banknak.

Az én meglátásom szerint ti nem teljesítitek a fizetési feltételeket a szerződés szerint, de az az ügyvéd sem piskóta aki egy oda nem itélt hitel igérvényre ír szerződést.

2021. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogyha nem kaptok CSOK-ot (ami NEM A BANK HIBÁJA, hiszen ez egy ÁLLAMI TÁMOGATÁS) vásári kutyát nem érdekel.
2021. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%
Igen mert a csok igényt csak úgy mókából visszadobják. Véletlenül sem azért, mert nem sikerült valamilyen feltételt teljesíteni... ez nem minősül a bank hibájának egyáltalán, a ti hibátok a teljesítés hiánya. Azt sem értem, hogy miért adta át úgy az eladó a házat, hogy nem történt teljesítés... a tulajdonjog átszállt, vagy csak birtokba adta? Ő nincs kifizetve, de ti már a vakolatot veritek le, ráadásul még válni is akartok... nekem magas kicsit ez a történet.
2021. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és mielőtt nagyon meglepődsz:

Nem 5% böntetkőkamat van a babaváró hitelre, hogyha elváltok...


Javaslom ezt átolvasásra...

[link]

2021. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Visszakapni? Konkrétan ti tartoztok az eladónak 1 millió 430 ezerrel.
2021. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon kockázatos a semmire felvenni a babavárót és mindent hitelre alapozni, mert egy nem várt esemény teljesen tönkreteheti az egész családot. Most nem fogtok tudni elválni vagy kva sokat fizethettek, amit nyilván nem fogtok tudni, mert egy forintotok sincs, különben azt az 1M valamennyit, ami a CSOK lenne kifizetnétek. Gyerek már van egyáltalán? Akkor legalább törleszteni nem kell 3 évig. Nézzétek meg miért utasítják el a CSOK igénylést és próbáljatok meg megfelelni a feltételeknek, ha nem megy újabb kölcsönből kifizetni a maradékot az eladónak. Nem fog elállni, mert semmi oka nincs rá. Szívhatjátok a fogatokat keményen.


Itt álljon ez a kérdés mindenkinek példaként, hogy miért NE vegyen fel a semmire "ingyenhitelt". Az egész életedet elbaxhatod vele. A babaváró jó lehetőség, de csak egy atombiztos kapcsolatban, ahol azért valamennyi anyagi tartalék van, ha minden kötél szakadna.

2021. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!