Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A babaváró közös "vagyon"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A babaváró közös "vagyon"?

Figyelt kérdés

Nos a történetem igazából az lenne,felvettük ezt a babavárót amit eredetileg a házunkra szerettük volna költeni. Viszont amiket pl én szerettem volna megcsináltatni az le lett szavazva..kisebb dolgok pl ajtófestés,gyerekszoba leválasztása,..stb..

Magyarul csak az lehet amit a férjem kitalált..pl másik autót akar venni meg utánfutót..de felesleges..egy autó elég amit ő használ,..mivel neki volt nagyobb a fizetése az ő számlájára lett utalva és le is kötötte a pénzt így hozzá nyúlni sem tudok véletlenül sem.

A kérdésem az lenne,ez a pénz közös vagy csak egy adóstárs vagyok és kész? Most egy cseppet kiakadtam,hogy nekem kellene szülni egy gyereket,de így elgondolkodtam lehet mégsem vállalom be..

Úgy látszik a hirtelen jött nagyobb pénz tényleg ki tud fordítani embereket magukból..róla ezt nem gondoltam..

A kapcsolatunkra kommentet nem kérnék,eddig nem volt semmi gond és már 4 éve házasok vagyunk tehát nem ez miatt házasodtunk össze. De nyílván kihasználnánk mivel most már tervbe lett volna egy baba. De tudni szeretném van beleszólásom vagy el kell fogadnom,hogy az lesz amibe ő belemegy magyarul?

Köszönöm a válaszokat,bár remélem megoldódik a helyzet...


2020. dec. 26. 00:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van beleszólásod, hisz közös vagyon.
2020. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Közös.
2020. dec. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kozos vagyon, ahogy a hitel is kozos. (Es ha nem jon gyerek, akkor a buntetes is kozos.)


Ui: A nagyobb fizetes miatt meg nem feltetlenul kellett volna az o szamlajara mennie a penznek. Ha te is megfeleltel a felteteleknek (3 ev TB, buntetlen eloelet, stb.), akkor mehetett volna a tiedre is. (En is kb negyszer annyit keresek, mint a felesegem, megis direkt ugy igenyeltuk, hogy az egesz penz az o szamlajara menjen.)

2020. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"Most egy cseppet kiakadtam,hogy nekem kellene szülni egy gyereket,de így elgondolkodtam lehet mégsem vállalom be.."


Ezt nem kellett volna már megbeszélnetek? Mármint azt, hogy ki hogyan áll a pénzügyekhez még AZELŐTT, hogy felvesztek egy KÖZÖS hitelt?

2020. dec. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
Nagy téttel merek rá fogadni, hogy ti azok népes táborát fogjátok rövidesen erősíteni, akik belebuknak ebbe a csokos-babavárós hülyeségbe...
2020. dec. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hát utolsó most én is ezen agyalok..

4-es mint írtam megbeszéltük miket csinálunk belőle,a házra akartuk felvenni,hogy az teljesen rendbe legyen. Nyílván jobb,mint egy sima hitel szóval tényleg megéri felvenni,aki nem áll úgy anyagilag.

Csak most kissé alakult a helyzet és nem tudom mire vélni..

Nekem meg sem fordult a fejembe,hogy ilyen problémák lesznek így nem zavart hogy az ő számlájára lett rakva az összeg. Teljesen megbíztam,hogy az lesz amit megbeszéltünk..

Majd ünnepek után szerintem felvilágosítom,hogy én akkor is azt fogom megcsináltatni ami meg volt beszélve max akkor felezünk azt ennyi.. Csak ha így se jutok semmire akkor nem tudom mit csináljak..

2020. dec. 26. 01:08
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Lebegtesd be az ügyvédet, meg azt hogy ne nyúljon a pénzhez, mert ha te nem vagy hajlandó gyereket szülni neki, akkor úgyis vissza kell adnia.

Amúgy ez azért elég szemét húzás, én nem hiszem, hogy megbocsájtanám, de lehet megoldódik ha jól a fejére olvasol, hogy mit képzel már magáról.

2020. dec. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen,én is úgy gondolom hogy jogos a felháborodásom,de mielőtt nekiesnék gondoltam megkérdezem,jogosan követelhetném e vagy ez ilyenkor hogy van. Hát,ha hajlandó észhez térni akkor,akkor nyílván elnézem neki,de ha nem akkor nem tudom mi lesz.. Csak itt karácsony közepén nincs kedvem elrontani az ünnepeket,úgyhogy majd jövőhéten.

Köszönöm hogy írtatok. :)

2020. dec. 26. 01:26
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
7., azert az ugyveddel fenyegetozes egy eleg durva lepes a valsag elmelyitese iranyaba. Amely anelkul sem tunik egyszeru esetnek...
2020. dec. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Torcsa90 ***** válasza:
100%
Inkább próbáld megbeszélni a férjeddel, hogy az a pénz nem autóra meg utánfutóra van, hanem házra,felújításra baba bútorokra stb.-re szánták (elvileg). Őt kell meggyőznöd, mert se a bankot se a államot nem érdekli, hogy a szerdőzés aláírása után mire költöttétek. Az ügyvéd nem tehet semmit, mivel elég a férjed aláírása (nah meg persze a pénz utalása), hogy autót vegyen, mármint ha közös számlára utalták ki a pénzt.
2020. dec. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!