Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek kellemetlen, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kellemetlen, ha valaki a babaváró miatt házasodik?

Figyelt kérdés
Egy kolléganőm néhány napja mondta, hogy a 22 éves húga férjhez megy hónap végén, mert a barátjával fel akarják venni a babavárót. Akiknek elmesélte mindenki kiakadt, hogy ez mennyire ostoba és kellemetlen dolog, de leginkább azon ütköztek meg, hogy fiatal a lány és még 2 éve sincs együtt a barátjával. Igazából mi is tervezzük felvenni ezt a hitelt, mert így nem kellene az önerőnk mellé lakáshitelt felvenni, és nyílván a babaváróval sokkal jobban járnánk. Mi sem vagyunk még házasok, ha nem lenne ez egy kritérium akkor lehet sose házasodnánk össze, de így tervben van egy kis, családias esküvő. Egyébként 6 éve együtt vagyunk, 5 éve élünk együtt és nem azért nem akartunk házasodni, mert nem szeretjük egymást, csak nem tartottuk fontosnak. Szerintetek, ha rólam is kiderül a munkahelyen, hogy emiatt lesz esküvőm akkor majd engem is ugyanígy kifognak tárgyalni? Vagy a kolléganőm húgát azért szóltak le ennyire, mert fiatal még és butaságra készül? Ti mit gondoltok erről?
2020. okt. 3. 14:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Jo sok valas lesz meg a babavaro meg csok miatt...
2020. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha amúgy is stabil, sokéves kapcsolata van valakinek és már a gyerekvállalás, családalapítás kapujában álltak volna amúgy is a babavárótól függetlenül, akkor nem gond ha érte összeházasodnak. Ennyi pénzért azért elég nagy úrnak kell lenni, hogy ne hajoljon le az ember, ha már így dobálják utánunk.


De nyilván ilyen módon ahogy a 22 éves csaj csinálja így nem oké. Nagyon sok ilyen ember lesz sajnos, akik csak ezért házasodnak össze, mert más módon életükben nem látnának soha egyben 10 millió forintot.

2020. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ilyen csok eskuvok picit szanalmasak, sajnálom, igen.
2020. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
29%
3. Azért, mert te vagyonos, jómódú ember vagy. Ezzel semmi gond, csak nem mindenki van a te helyzetedben.
2020. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Én azt nem értem, hogy miért mondták el. Senkinek semmi köze nem lett volna hozzá.


Szeretni egymást papír nélkül is lehet, de az esküvő sok dolgot megkönnyít. Pl. ügyintézés egymás helyett. Ezeket a könnyebbségeket már én is várom, nem titkolom, hogy ezek miatt is örülnék, ha már házasok lennénk. Mondjuk tény, hogy a babavárót nem akarom felvenni,mert nem akarok gyereket.


A lányt valószínűleg inkább a kora miatt szólják le, de nem vagyunk egyformák. Tudom, hogy valakinek már egész fiatalon az az álma, hogy anyuka legyen, és erre partnert is talál.

2020. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy nagyon nehéz kérdés a jelenlegi helyzetben. Nekünk egy 3 éves gyerekünk van, sokáig agyaltunk a másikon, egyelőre elvetettük.

Nagyon sok mindent mérlegelnetek kell, ezt csak ti dönthetitek el. Itt a vírus, nyakunkon a válság, én úgy gondolom, hogy egy nagyon nehéz időszak elé nézünk. Még azt sem tudni, hogy milyen hatással lehet egy ilyen betegség a magzatra.

A jelen helyzettől eltekintve... Mi lesz, ha az első után nem akarsz majd másikat? Mi lesz, ha megromlik a házasságod? Elbírtok-e tartani a hitel mellett annyi kistörpét, amennyit vállaltok? Mi lesz, ha betegen születik az első és nem akartok miatta másikat? Mi lesz, ha az első után nem szülhetsz többet vagy nagyon kockázatos lesz? Mi lesz, ha kiderül, hogy nem tetszik annyira az anyaság vagy a férjednek az apaság? Mi lesz a másikkal, ha meghal a férjed vagy te? És még ezer ilyen probléma lehet. Ezek komoly kérdések, ezekre kell felkészülni, nem arra, hogy mit szólnak majd a munkatársak a hitelhez meg az esküvődhöz.

Én nem írnék alá olyan papírt, amiben elveszik tőlem a döntés jogát, hogy hány gyerekem legyen még pénzért sem, de ez én vagyok. Akkor inkább élnék albérletben.

2020. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

A babavárónál nem kell aláírni egy gyereket sem. Nem keverendő a csok-kal. Az más kérdés, hogy a babavárós is úgy éri meg leginkább, ha több gyereket is vállal a pár, de szerintem ez a csoknál barátibb konstrukció.

Szerintem felvállalni és kimondani vér ciki, hogy a babaváró miatt házasodunk. Nem, nem emiatt házasodunk. Szeretjük egymást és együtt szeretnénk leélni az életünket, ezért házasodunk. Az más kérdés, hogy szeretnénk a babavárót is felvenni. Meg lehet osztani, hogy mi a papír nélkül is boldogok lettünk volna, de a hitelhez kell... viszont nem arra kell kihegyezni, hogy csak emiatt. Senkinek semmi köze hozzá.

Van egy kollégám, akiknél most jól jött a csok. 22 éve élettársak, van 3 közös gyerekük. Nyáron azért házasodtak össze, hogy feltudják venni. Én nem érzem cikinek, inkább arra világít rá, hogy egy picit meggondolatlanok a játékszabályok. Ennyi év után annyira mindegy.

22 évesen viszont szerintem teljesen meggondolatlan lépés ez.

2020. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#6 Sok mindenben igazat adok neked, de olyan dolgokat írtál, amikre akkor is gondolnunk kell, ha esetleg lakáshitelt veszünk igénybe, azzal annyival vagyunk előrébb, hogy nem köteleznek gyermekvállalásra, de mivel mi szeretnénk gyereket, így nekünk ez nem probléma, viszont a babaváró számunkra sokkal kedvzőbb, mint egy lakáshitel. Egyébként szerintem kevered a babavárót a CSOK-kal, mert a babaváróhoz nem kell aláírni, hogy hány gyereket vállalunk be. Abban teljesen igazad van, hogy jelenleg nagyon kockázatos ilyen hitelekbe belemenni, mi is várunk legalább egy évet, hogy lássuk hova vezet ez a vírus dolog.
2020. okt. 3. 16:24
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát furcsa dolgok ezek. Pont ezért van ez a kritérium a babavárónál, mert a kormány szeretne szép házasodási statisztikát felmutatni, ugyanakkor meg kihagyni ezt a lehetőséget, hát... mi is csináltunk egy kis esküvőt, de akkor még nem voltunk benne biztosak, akarjuk-e a babavárót, pedig terhes voltam már, 6 éves kapcsolat. Felvettük végül, de a szüleimen és a tesóimon kívül nem tudja senki.
2020. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha tartós kapcsolat van, komoly mindkét fél részéről az együtt maradási szándék én semmi kivetnivalót nem találok abban,hogy házasságot kötnek. Nem szabad ennyire összemosni a kettőt és nem úgy kell előadni,hogy a babaváró miatt házasodnak össze mert egyébként aztán sosem...


Ez egyébként így volt korábban is.Anyakönyvvezető voltam. Amikor bejött a szocpol sokan házasodtak. Amikor aztán a munkanélküli, vagy bármi egyéb járandóságra úgy váltak jogosulttá,hogy egyedülállók, akkor elváltak.


Ép ésszel a pénz miatt csak nem mennek bele a párok ha előre azt látják,hogy nem lesz tartós a kapcsolat. Ha meg tartósnak gondolják, hát házasodjanak, nincs ezzel baj.

2020. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!