Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan utaljak legalacsonyabb...

Hogyan utaljak legalacsonyabb költséggel 25 millió forintot Csehországba konverzióval?

Figyelt kérdés

Csehországban élek és itt is maradok, emiatt hamarosan eladom a magyar lakásomat, amiből kapok majd kb 25 milliót.

A legegyszerűbb persze az lenne ha adnék egy átutalási megbízást egy magyar banknak hogy az egészet koronára átváltva továbbítsák a cseh bankszámlámra, de attól tartok hogy lehúznak az utalási költséggel és az átváltási árfolyammal.

Van esetleg olyan bank ahol nagyon kis árfolyam-réssel vehetek koronát vagy eurót és azt alacsony költséggel utalhatom át EU országba?



2021. jan. 31. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Magyar ft bankszámláról Transferwise utalással cseh bamkszámlára - ez tűnik a legolcsóbb utalási módnak.

Legalábbis én ennél olcsóbbról nem tudok.

2021. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Szintén transferwise-t ajánlom, de hasonlítsd össze a currencyfair-rel és a revoluttal is, és azt használd, amelyik a legolcsóbb.

Bankból ne utald, az a legdrágább megoldás.

2021. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Nézd, nem húznak le. Le vannak írva a banki díjak, nincs átverés.


Az árfolyam sem titok. Ha most esetleg a forint olcsóbb a koronához képest mint szokott akkor megéri akár várni az átutalással.


Esetleg az is megoldás, ha a vevő belemegy, hogy ő rögtön a cseh számládra utaljon.

Nyilván neki költsége van vele, de ha belemegy akkor neked mindegy.



Azt pedig nagyon erősen meggondolnám, hogy ilyen fintech cégekre rábíznék-e pénzt, főleg ekkora összeget.


Van valamennyi költsége a banki utalásnak, de elég sok mindennek van költsége az életben, amit nem szeretünk, de attól még van.


Persze vannak hú de modern megoldások, amikkel majd jól megkerüljük.

Igen, vannak.

Én alaposan meggondolnám.

A gyakorikerdeseken meg a neten nagyon könnyű ezeket kapásból odavágni.

A te 25 M ft-od nem az övék.

2021. febr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

"Azt pedig nagyon erősen meggondolnám, hogy ilyen fintech cégekre rábíznék-e pénzt, főleg ekkora összeget."


Igen, Tranferwise bankszámlán hosszú ideig tartásra én sem ajánlanám - de átutalásra simán.

Nem fogják lenyúlni, hiszen az Ő érdekük is, hogy jó hírneve legyen a cégnek.

3-as, ismered egyáltalán a Transferwise utalás elvének működését?

2021. febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Ismerem, meg azt is hogy ezek a fintech cégek nem ritkán zárolják a számlákat, megakasztják a tranzakciókat, stb... mindenféle biztonsági szabályokra hivatkozva.


A pénzmosás és terrorizmus finanszírozás elleni szabályokat nekik is kell tartaniuk ami nagyon jó is, csak mivel nem tudják az ügyfeleket úgy ellenőrizni mint egy bank, ezért könnyen a zároláshoz nyúlnak.


Utána futhat az ügyfél a pénze után, normális ügyfélszolgálat, stb híján.


Nem kevés ilyen történet van.


Attól még hogy nem tárolod ott hosszú ideig, ugyanúgy zárolhatja, megakaszthatja a tranzakciót, stb...

Bekér dokumentumokat, de azt nem fogadja el, stb...

Olvass utána.

2021. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell utána olvasnom, én is hallottam róla, a Revolutnál.

Transferwise-nak más az üzletpolitikája, nem adott boldog-boldogtalannak 3 ezer ft-ot belépéskor, stb - ezért mertem javasolni (1-es vagyok).

2021. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

5. szóval mégsem ismered, csak hallottad, hogy a revolut zárolta sokak számláját.

A kérdező nem számlát akar nyitni, egyszerűen csak utalni akar egyik bankból a másikba. Ebbe soha nem kötött bele egyik fintech se, mert semmi közük hozzá, nem tőlük és nem hozzájuk megy a pénz, csak rajtuk keresztül.

Kérdező, utalásra nyugodtan használhatod a fent felsoroltakat, többezer Ft-ot spórolhatsz a bankból utaláshoz képest.

2021. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

7: Mert akkor ismerem, hogy ha azt mondom, hogy "nagyon jó, tökéletes, hibátlan, modern, csináld, csak ezt használd, ne a bankot"?


Ha nem ezt mondom, akkor csak hallottam róla?


De ismerem a működését ezeknek és azt is tudom, hogy mi a kockázatuk.



Vissza lehet ilyenkor kérdezni (és ez még jogos is lesz), hogy te pedig hallottál dolgokat, de csak azt hiszed el ami megfelel a te elképzelésednek?

2021. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem, akkor nem ismered, ha olyat írsz, hogy zárolhatják az egyik bankból a másikba átutalt összeget, ezért nem biztonságos használni ezeket. Mert ez nem igaz.

Évek óta használom a TW-t, előtte a currencyfairt is használtam utalásra. Soha nem volt semmi gondom egyikkel sem és a TW-ről nem is hallottam olyat, hogy sorra zárolná a számlákat (nem mintha ez itt releváns lenne, hiszen a kérdezőnek nincs egyiknél se számlája és nem is írja, hogy nyitni akarna).

2021. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Szent ég! Az, hogy te veled nem történt ilyen abból nehogy megállapítsd már, hogy ilyen nincs is!

Ne haragudj, de ez a szűklátókörűség csúcsa.


Nagyon jó, hogy neked nem volt semmi gondod velük, de ez nem sokat ér másnak, meg neked sem a jövőben, ha mégis lesz bármi gondod.


A Transferwisenak is be kell tartania bizonyos szabályokat a pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának meg egyáltalán a bűnözős finanszírozásának megakadályozása érdekében.


És igen, a pénzintézetek vagy az olyan szolgáltatók amelyek pénzeket tranzaktálni tudnak, egyes esetekben megakaszthatják az átutalásokat.

Sőt meg is kell tenniük, vannak olyan esetek.


A bank is megteheti, sőt van amikor meg is teszi, akár az OTP, az Erste vagy valamelyik cseh bank például.

Csak, ha ilyen van, akkor ott tudsz intézkedni, be tudsz menni illetve az adott ország bankfelügyeletének joghatósága alá tartoznak.


Hát a Revolut, Transferwise és társainál ilyet nem tudsz csinálni.



Értsd meg, az, hogy neked nem volt gondod, az nagyon jó, de nem jelent semmire sem garanciát és nem bizonyít be semmit!

2021. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!