Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlanfedezettel felvett...

Ingatlanfedezettel felvett lakáshitel esetén, a lakásom tulajdonképpen az önerő része?

Figyelt kérdés

Van egy ingatlanom, ami 40m értékű. Ezt szeretném eladni

De venni is szeretnék egy házat. A kettőt nem biztos, hogy egy időben meg tudom ejteni.

Van önerőm és lenne csok is, ha vásárolnék.

A fizetésem nagyon jó és teljesen bejelentett.


Az ingatlanfedezetű hitel ez esetben hogyan működik?

Például kinézek egy 70milliós újépítésű házat

amiból lejön a csok, plusz kamattámogatott hitel.

és mondjuk önerő helyett inkább ingatlanfedezettel egészíteném ki a maradék összeget, akkor a bank az ingatlanom értékének 80%-át számítja be.


Ha eladom kb. fél, 1 év múlva a lakásom, akkor a hitelt egy összegben tudom törleszteni, ugye? (az értékesített ár arányában persze)


Jól gondolom ennek a menetét?

Tervezek bemenni a bankba is, csak előtte itt érdeklődöm.


Köszönöm, ha valaki ír, és elnézést, ha nem tiszta, amit írtam



2021. febr. 7. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Picit furcsa a kérdés megfogalmazása (főleg, hogy nekem a példa is félbehagyottnak tűnik), de ha az a kérdés, hogy az önerő helyett fel lehet-e ajánlani még egy ingatlant fedezetként, akkor a válasz igen.


Adott a 70.000.000 ingatlan, aminek a megvásárlásához 14.000.000 önerő kellene leges-leges-leges-legalább. Ha ez egy új ingatlan (tehát nem magánszemélytől vásárolod, hanem magától a cégtől, aki építi, és van 3 gyermeked és teljesíted az egyéb feltételeket), akkor 10.000.000 CSOK az önerő. Kellene még 4.000.000 Ft. A bank el tud fogadni még egy ingatlant, mint "pótfedezet", ez esetben ugye mind a kettő ingatlanon lesz jelzálogjog bejegyezve. Nem lesz önerő belőle (hiszen hitelként ki lesz folyósítva), de helyettesítheti az önerőt.


És igen, előtörlesztheted a hitelt, ha sikerül eladnod (de ennek van plusz költsége).

2021. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, így értettem.
2021. febr. 7. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki, hogy ilyen esetben a plusz ingatlan bevonása nem az önerőhöz számolható, hanem a hiányzó vételárrész miatt több hitelt kell felvenned. Erre a legjobb megoldás az áthidaló hitel, mert annak végtörlesztése díjmentes. Van bank, ahol még havi részletet sem kell fizetni az áthidaló hitelre másfél évig.
2021. febr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!