Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért utasíthatták el az...

Miért utasíthatták el az áruhitel-kérelmemet?

Figyelt kérdés

Azt írták, az ok szigorúan bizalmas, és ma már ne próbáljak meg új hitelkérelmet. Az összes olyan kérdésre nemmel válaszoltam, hogy továbbadhatják-e az adataimat, vagy megkereshetnek-e ajánlattl. Lehet ez az indok?

Vagy az, hogy A Követeléskezelőnek kell egy összeget (kb. 190 e Ft) fizetnem? (Folyamatban van,m ost küldik a csekket.) Mert a KHR-ben nem vagyok.

Egyszerűen nincs ötletem.



2021. febr. 10. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fennálló tartozásod miatt.
2021. febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Fent vagy a KHR-ben, de ez nem titkos, bármikor lekérdezheted a benne lévő adatokat. Nagyon máshonnan nem tudhatják, ha tartozol valakinek, max ha nekik vagy valamelyik partnerüknek tartozol.
2021. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Tartozásod van, amit nem fizettél és követeléskezelőhöz került.

Innentől fogva nem értem, miért csodálkozol?


Példa: a barátod kér 50 ezret, azt mondja, 1-én megadja, de nem adta meg, ezzel szemben 10-én odajön hozzád és kér még 50 ezret.

Adnál neki?


Semmi köze nincs ahhoz, hogy megkereshetnek-e ajánlatokkal.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy a "nem adhatják tovább az adataidat" nem jó válasz, ugyanis a követeléskezelő felé is továbbítanák az adataidat, he nem fizetnéd ezt sem. Ha ebbe nem egyezel bele, akkor akár emiatt is eutasíthatják.

2021. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A bankok üzleti titokként kezelik, és soha nem indokolják az elutasítást (ha az ügyintéző vartyog is valamit, az csak tipp).


Szóval maximum tippelni lehet, esetedben pedig ez elég könnyű

2021. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Arról nem tájékoztatnak, ha valaki oda kerül?
2021. febr. 10. 21:29
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, nem értem, miért rugózol még mindig ezen - világosan megválaszoltuk, valószínűleg a tartozásod miatt nem kaptál, de EGYÁLTALÁN NEM KÖTELESEK MEGINDOKOLNI! Náluk a pénz, ha akarnak, adnak, ha nem bíznak benned, akkor nem adnak.


Azt meg lehete kérni, hogy benne vagy-e a KHR rendszerben, de tulajdonképpen mindegy, mert a bankok is szerződésben vannak követeléskezelő cégekkel, lehet, azon keresztül néztek rá.


Fizesd vissza a 190 ezret aztán gondolkodhatsz áruhitelen.

2021. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Őszintén, a bank helyében te adnál kölcsön olyanna, aki egy 190 ezres tartozást sem tudott időre visszafizetni?
2021. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ha követeléskezelőig eljutott a tartozásod, akkor biztosan emiatt. Ha visszafizetted, és eltelt egy év, akkor újra hitelképes leszel.
2021. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-as, köszi a kulturált választ. Nem írtam háttérsztorit, nem volt ilyen egyszerű, hogy "nem fizettem időben", de nem is tartozik ide. Sosem voltam ilyen helyzetben, ami viszont nem szégyen, sőt.

Ami viszont ide tartozik, az a frusztrált, máshol mindent lenyelő emberek stílusa, akik itt meg nem tudnak nem ugrani és nem lekezelően, kioktatóan vagy agresszívan válaszolni. Különösen feltűnő egy olyan oldalon, ahová kérdezni járnak az emberek. Ezért van. Teessék ezt az energiát nemes ügyekbe fektetni.

2021. febr. 12. 10:14
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, itt nem szabad senkinek sem magyarázkodni, nem tartozik rájuk, tudatlanul ítélkeznek fél mondatokból. Hámozd ki az infót, és utána ne foglalkozz velük! :)
2021. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!