Bankkártyán tartozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden tömören leírni a sztorit, igen tudom elég buták voltunk hogy ez idáig fajult de kérlek csak segítséget írjatok ne káromlást!


Szóval, kb 6 éve nyitott édesanyám nekem egy számlát a k&h banknál, junior számla volt ha jól emlékszem. Nos, hát ez a számla születésnapomra lett nyitva de semmire sem volt használva. Kb 10 ezer forint volt rajta, de mivel nem volt használva így kaptuk is a levelet annó hogy van rajta tartozás. Na hát ez a számla a mai napig "nyitva" van. Most jutottam el odáig hogy talán ki tudom fizetni a tartozást ami rajta van. De már egy ideje nem kapunk levelet sem a tartozásról meg semmit egyátalán.


Van valami megoldás rá hogy esetleg részletben tudjam fizetni a tartozásokat vagy enyhítsenek rajta? Nem történt rajta 1 db tranzakció sem.. 1 ft sem jött be vagy ment ki a számláról. Nincs bejelentett munkahelyem és még nem is volt.


Mégegyszer megkérek mindenkit hogy ne ócsároljanak igen tudom hülye vagyok, és jobb lett volna még annó kifizetni de most a jelenről van szó!



2021. febr. 15. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hivd fel a bankot és beszéld meg velük a fizetés részleteit, biztos van megoldás részletben kifizetni
2021. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanígy jártam! 14 évesen nyitottuk a k&h trambulin gyerekszámlát... 30 éves koromban pedig felhívott egy behajtó cég, hogy fizessek 25ezer forintot nekik, mert a k&h átadta behajtónak. Hát, megmosolyogtam a dolgot, mondtam, hogy épp időben....


sajnos az én szüleim nem figyelmeztettek erre annak idején, pénzügyileg ők maguk sem voltak fegyelmezettek. én mindent rendben tartok, ezért is lepett meg, hogy "kísért" a gyerekkorom.

2021. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj be a K&H-ba és kérdezd meg először is, hogy most mekkora a tartozás.


Egészen biztos, hogy ha látják a fizetési hajlandóságot és valamennyit bele is fizetsz akkor nem küldik jogi útra a tartozást és nem is adják el követeléskezelőnek.

(Ha eddig meg nem történtek ezek.)


Azért is lenne jó bemenni, mert ha már eladták követeléskezelőnek csak bármiért nem tudsz róla, akkor ott kiderül, hogy melyik ilyen cég vette meg, kinek tartozol most.


Ha esetleg van hozzá bankkártya, akkor azt vidd be és add vissza. A kártya éves díját nem vonják tovább és amit levontak az aktuális évre időarányosan visszaadják. Ezzel is csökken a tartozás.


Internetbank úgyis ingyen van, megérné igényelni, még mínuszos bankszámla esetén is, legalább mindig látnád, hogy pontosan mennyi a tartozásod.

2021. febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!