Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 19évesen vegyek fel hitelt?

19évesen vegyek fel hitelt?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok arról hogy 19évesen hitelt vennék fel? 6hónapos munka viszonyom van és cukrászaként dolgozom. Szeretnék külön költözni szüleimtől és albérletbe el menni de ezt egyenlőre még nem tehetem meg anyagi problémák miatt. Arra gondoltam veszek fel 1M-ft személyi kölcsönt és abból mindent meg tudnák oldani. Melyik bankhoz forduljak? Egyáltalán kapnák?
2021. febr. 28. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség. Mi lesz ha nem lesz munkád, hogy fogod fizetni? Fiatalon eladósodni? Egy életre tönkre teheted magad. A kamatos kamat nem vicc, ez fogja tönkre tenni a világot.
2021. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Albérletre hitelt felvenni a létező legnagyobb baromság. A személyi kölcsön ráadásul a legdárágább. Ha az albérletet nem tudod a fizetésedből fizetni, mi lesz a hitel után? Vagy akkor hazaköltözöl? Akkor költözz albérletbe, ha azt hitel nélkül ki tudod fizetni (nem muszáj egy komplett lakást kivenned, sokan csak 1-1 szobát vesznek ki, ami havi pár tízezerből megvan), hitelt pedig maximum akkor vegyél fel, ha lakást vásárolnál belőle.
2021. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen célre égbe kiáltó hülyeség lenne, de ha szerencséd van akkor nem is adna a bank.
2021. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem az albérletre szeretném fel venni! Hanem amivel berendezem. És igen magamnak is szeretnék pár dolgot venni. A másik pedig az,hogy a fizetésemből ki tudnám fizetni az albérletet minden hónapban csak a kaukcio a problèmám. Közben a szüleim is támogatom mert apám beteg nem tud dolgozni már több mint 1éve.
2021. febr. 28. 20:58
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, 6 havi munkaviszonnyal, 19 évesen szinte biztos, hogy nem fogsz 1 millió hitelt kapni: van olyan bank, ahol az alsó korhatár 22-23 év.


"Szeretnék külön költözni szüleimtől és albérletbe el menni de ezt egyenlőre még nem tehetem meg anyagi problémák miatt."


Szóval 1 millió ft tartozással indítanál az életben CSAK AZÉRT, hogy 19 évesen külön élj?

Tudod, mit mondok Neked? Bírj ki még 1 évet, addig pakold félre a pénzt, amennyit csak tudsz, aztán gondolkodhatsz a különélésen.

Nem tudom, mennyi a fizetésed, de ha külön költözöl, jó eséllyel még nagyobb anyagi gondjaid lesznek (rezsi, kaja, albérlet)


Szóval nem, ne vegyél fel hitelt (lehet, nem is kapsz), hanem bírd ki még egy kicsit.

2021. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem hülyeség már ilyen korán adóságba verni magad. Nem beszélve, ha felveszel gyors személyi kölcsönt fizethetsz majd vissza kb. 1.3-1.5 millát. Szerintem érdemesebb spróolni még 1-2 évet és utána költözni, 19 évesen még elég fiatal vagy, nondjuk nem tudjuk, hogy miért akarsz máris költözni.
2021. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem is kap hitelt.

Minden banknál 21 év a korhatár.

A cofidis , provident és társai meg kb 45 % os kamattal gurigázik.


Kedves kérdező!


Helyedbe nem nagyon pattognék...


Kauciót semmit nem tudtál félretenni... Berendezni egy idegen lakását? Hogyne! Azt ha egyik napról a másikra eladja a lakást? Hova teszed a bútort?


Albidíj + a havi törlesztő + ami haza küldesz mennyi lenne havonta? Ki se tudnád fizetni. ..


Ez gyerekek nem így megy augusztusban megkaptam az okjm aztán dolgozok fél éve azt már veszem fel a hitelt nyakra főre...



Spóróljál már előtte...

2021. febr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Anyagi problémáid vannak és hitelt akarsz felvenni.... NE!!
2021. márc. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

NE! NE! NE!


Kezdjél el félrerakni.

Miért akarsz különköltözni? Főleg 19 évesen?

Mennyire biztos a melód?

2021. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
100%ban biztos munkahellyel rendelkezem! Itt voltam tanuló és alig várták végezzek a sulival felvegyenek. És a szüleimmel már nem nagyon bírom idegileg. És hiába szeretnék spórolni ha a fizetésem szinte mind le kell adjam. Ezért gondoltam a hitelre.
2021. márc. 1. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!