Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak ha 19evesen ki...

Mit csinaljak ha 19evesen ki vagyok egve?

Figyelt kérdés

2020. jan. 15. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ne csinálj semmit. Valahogyan csak túléled azt a hátrelévő 60-70 évet. A nehezén túl vagy.
2020. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Aztán mitől lennél kiégve?
2020. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka a kiégésnek? Munka? Iskola? Egy művészet/sport, amit már évek óta űzöl?


Mindenesetre azt tudom mondani, hogy válts.

Egy új hobbi új kilátásokat tud nyitni előtted. Használd ki a lehetőségeket, és ne ragadj le egy helyen!

2020. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Én is, szintén 19 éves vagyok, pályaválasztás elött állok. Eddig jól tanultam, idén képtelen vagyok leülni és tanulni, nem megy.
2020. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Doros ***** válasza:
0%

Bocsánat, a tanulási érdektelenség még nem kiégés.

Nagyagyám hasonló esetekben azt mondta volna: jó dolgodban nem tudod, mit csinálj, de majd rájönnél, ha elmennél egy hétre kapálni hajnaltól estig.


Én azt mondom: ne erőltesd a tanulást, ha nem érdekel. Menj el dolgozni. Pályát választani egyébként sem mindenki 19 évesen szokott, a legtöbben már jóval hamarabb kezdenek a kívánt irányba helyezkedni.

Örülj annak, hogy a családodban láthatóan az érettségi a minimum. Sokan megelégszenek ám az általános iskolai végzettséggel, és nem lökdösik tovább a gyereket.

2020. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Desintegrator válasza:
100%

Az sok mindentöl függ.

De nyilvanvaloan azert erzel igy, mert valami olyannal foglalkoztal sok ideig, amit nem szeretsz csinalni. Altalaban a 20-as evek azzal telnek, hogy az ember megismeri önmagat. De ezt nem közhelynek szanom, hanem arrol van szo, hogy ekkor erünk el altalaban egy olyan eletkort, amikor lezarul egy fejezet, beindul egy masik, de az egesz folyamat gyakran ugy megy vegbe, hogy az ember ugy erzi, nincs igazan valasztasa, hanem csak ugy sodrodik.

Fontos, hogy az ember ugy erezze, mindig van valasztasa. Nagyon sokan anyagi szempontok miatt egyszerüen elkezdenek melozni hogy penzt keressenek, de a munkat nem elvezik egyaltalan. Ez nem jo. Tudom, könnyü mondani, de az egeszseg fontosabb, ugyhogy valtani kell.

Addig kell valtani es uj dolgokat megtapasztalni, legyen az munka vagy barmilyen mas tevekenyseg, amig az ember meg nem talalja azt, amiröl ketsegek nelkül kijelentheti, hogy elvezi csinalni.

Ez a keresgeles nagyon sokaig is tarthat, föleg ha koncepcio nelkül törtenik, es ez meginkabb elveszi a kedvet.

Ezert erdemes neha szünetet tartani, es idöt hagyni a gondolkodasra. Az emberi elme stresszhelyzetben nem eleg kreativ, igy muszaj idöt hagyni neki a pihenesre. Erre nagyon jo ötletnek tartok pl. egy több napos turazast, kirandulast, amihez penz se nagyon kell... elmehetsz biciklivel is vagy galog is, satrazhatsz is utközben (figyelemben tartva hol lehet es hol nem:) ), es a legjobb önmegerösitö döntesek ill. kreativ ötletek ilyen "nyugalmi" helyzetben születnek.


Tudni fogod, mi tesz jot neked is mi nem.

Ha ugy erzed, egy lepest tettel hatrafele, akkor allj meg, pihenj, merlegelj, es csak azutan dönts a folytatasrol. Illetve ne menj tovabb ebbe az iranyba egy lepest se.

Egyaltalan nem olyan könnyü jo dönteseket hozni, de minden nem elhamarkodott döntessel közelebb kerülsz ahhoz, hogy jobb dönteseket hozz. Es minel több iranyt probalsz ki, annal több ötleted is lesz a folytataast illetöen.


Ha "ihlet" kell, azt meg tudsz meriteni masok törteneteiböl is. Csak egy tipp: probald ki a couchsurfinget, ott olyan emberekkel ismerkedhetsz meg, akik 100% hogy tudnak neked meselni hajmeresztö elmenyeket, amitöl biztos, hogy beindul a fantaziad.

2020. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!