Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kézpénzt akarok utalni egy...

Kézpénzt akarok utalni egy számlára, ezt megtehetem automatánál, vagy fel kell tennem először a kártyámra és utána elutaltatni?

Figyelt kérdés
olyan számlám van aminél nem lehetséges az online utalás, szóval be kell mennem ígyis-úgyis a bankba. annyi az egész hogy van egy számlaszám amire el kellene utalni egy összeget megjegyzéssel és erről igazolás is kellene, hogy elutaltam a pénzt. Ha bemegyek a bankba ott fognak tudni segíteni? tudom hogy van ez a jegyautomatás ügyintézős dolog hogy ki kell válasszam, milyen ügyben jöttem, dehát most a fene se tudja hogy a 40-ből nekem melyik kellene, pár éve meg mikor megkérdeztem volna az egyik ügyintézőt olyan utolsó paraszt módján reagálta le a dolgot, hogy hihetetlen.
2021. márc. 7. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
van 1-2 befizető automata, de könyebb bemenni postára vagy bármelyik bankba és kp-t berakni rá.
2021. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Előző, a kérdező nem saját számlára befizetni akar hanem idegen számlára utalni.


Ezt autómatával nem lehet megtenni.

2021. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Abba a bankba kell bemenni ahol a címzett számlája van, ott rá tudod tenni.
2021. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

KH-nál pl. lehet más bankszámlájára is befizetni:

"A befizetős automaták népszerűsége miatt a K&H most még tovább fejlesztette azokat, 2019 novemberétől valamennyi berendezés érintős képernyőt kapott és Magyarországon egyedülálló módon elérhető az úgynevezett számlaválasztó funkció is. „A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a K&H ügyfelei bankkártyájuk segítségével ezentúl nemcsak a saját, hanem

bármelyik K&H-nál vezetett folyószámlára, tartozzon az magánszemélyhez vagy vállalathoz, be tudnak fizetni készpénzt az ATM-eken keresztül.

Ehhez egyszerűen csak be kell írni az adott számlaszámot az érintőpanelek segítségével" - mondta Kuruc Péter, a K&H Bank hálózati támogatásának vezetője."

[link]

2021. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

OTP-nél is:

"Más OTP-s ügyfél számlájára is befizethetünk az ATM-eken keresztül"

[link]

2021. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

azt pontosan nem tudom melyik banknál van a "célszámla", szóval felesleges gondolkodni rajta :D tényleg csak annyi hogy kaptam egy számlaszámot, megadták hogy mit kell majd megjegyzésbe írni és hogy kell igazolás arról, hogy én elutaltam az összeget. Egy nagyobb vállalatról van szó egyébként, ahova utalnom kell.


szóval ha jól értem, bemegyek a bankba és ott biztosan tudnak majd segíteni. Feltételezem a 8-tól érvényes zárás rájuk nem lesz igaz :D

2021. márc. 7. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

A bankszámlaszám első 8 számjegye alapján meg lehet keresni, melyik bankhoz tartozik a számla:

[link]

A vállalatok bankszámlaszámai pedig szerepelnek a bank megnevezésével együtt a nyilvános és ingyenesen elérhető e-cégjegyzék-ben.


Ha meg nem ATM-en keresztül akarod rendezni a számlát hanem bankfiókból utalással, akkor minek kérdezted?

2021. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oh várj, mégis megvan, a CIB-nél van a célszámla!


Szerintem egyértelmű hogy azért kérdeztem, mert még sosem utaltam :D Mint írtam is, az egyetlen alkalom mikor megkérdeztem volna egy ügyintézőt hogy hogyan tudom ezt megcsinálni, olyan paraszt módon reagálta le az egészet hogy inkább el is mentem onnan és megkértem egy ismerőst, hogy utalja el és oda adom neki készpénzben. Most ez nem lehetséges szóval mindenképp nekem kell megoldanom, viszont mivel nem a mátrixban élünk, hogy letöltsem a tudást az agyamba így feltettem a kérdést :D Én speciel egy szóval nem mondtam, hogy "nem ATM-en keresztül akarom rendezni a számlát", én azt kérdeztem, hogy

1. Kézpénzt akarok utalni egy számlára, ezt megtehetem automatánál, vagy fel kell tennem először a kártyámra és utána elutaltatni? (mert nem tudom hogy működik ez)

2. Ha bemegyek a bankba ott fognak tudni segíteni? (a múltkori paraszt eset miatt)


Nem tudom miből vetted le azt, hogy én nem akarom ATM-mel intézni a dolgot, mert én egy szóval nem mondtam ilyet :D


Totál leegyszerűsítem a dolgot mert mostmár kezd zavarni hogy ennyire értetlenek itt páran:


Pistike zsebében van 20.000 HUF.

ezt a 20.000 HUF-ot szeretné elutalni egy bankszámlára.

online utalni nem tud, mert nem vette igénybe az online utalás lehetőségét, csináltatta a számláját.


Kérdés: Pistike ha bemegy a bankjába, és azt mondja, hogy el szeretné juttatni azt a 20.000 HUF-ot egy másik banknál lévő számlára, akkor hülyének nézik őt?


Egyébként mindegy hogy ATM-en keresztül lehet-e utaltatni mivel írtam hogy KELL hogy írjunk megjegyzést is hozzá, azaz elengedhetetlen, de ATM-nél meg tudod ezt megtenni.

2021. márc. 7. 12:50
 9/12 A kérdező kommentje:

*nem tudod ezt megtenni

lemaradt a nem, bocs!

2021. márc. 7. 12:52
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

"1. Kézpénzt akarok utalni egy számlára, ezt megtehetem automatánál, vagy fel kell tennem először a kártyámra és utána elutaltatni? (mert nem tudom hogy működik ez)"

Készpénzt nem lehet utalni, csak befizetni. Bankfiókba, vagy ATM-be. A pénzt nem a kártyádra "teszed fel", hanem a bankszámládra.


"2. Ha bemegyek a bankba ott fognak tudni segíteni? (a múltkori paraszt eset miatt)"

Szerinted mit csinálnak a bankfiókokban? Hogy a búbánatban ne tudnának segíteni.


"Nem tudom miből vetted le azt, hogy én nem akarom ATM-mel intézni a dolgot, mert én egy szóval nem mondtam ilyet :D"

"szóval be kell mennem ígyis-úgyis a bankba"

"Egyébként mindegy hogy ATM-en keresztül lehet-e utaltatni mivel írtam hogy KELL hogy írjunk megjegyzést is hozzá, azaz elengedhetetlen, de ATM-nél meg tudod ezt megtenni."


"mivel nem a mátrixban élünk, hogy letöltsem a tudást az agyamba így feltettem a kérdést :D"

Ajánlom a google keresőjét (el fogsz csodálkozni, mi mindent megtudhatsz a segítségével) és a bankod ügyfélszolgálatát ami telefonon és neten keresztül is elérhető.

Vagy megkérdezed a barátodtól aki a múltkor utalt helyetted, hogy hogy kell csinálni.


"tudom hogy van ez a jegyautomatás ügyintézős dolog hogy ki kell válasszam, milyen ügyben jöttem, dehát most a fene se tudja hogy a 40-ből nekem melyik kellene, pár éve meg mikor megkérdeztem volna az egyik ügyintézőt olyan utolsó paraszt módján reagálta le a dolgot, hogy hihetetlen."

Végigböngészed a menüt és megtalálod ami neked kell. Ha túl sokáig tökörészel, megkéred valamelyik mögötted várakozót, hogy segítsen.


"Kérdés: Pistike ha bemegy a bankjába, és azt mondja, hogy el szeretné juttatni azt a 20.000 HUF-ot egy másik banknál lévő számlára, akkor hülyének nézik őt?"

Ha így adja elő a kérését, mint ahogy te itt leírtad, akkor igen.

2021. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!