Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzmozgások a számlán. Lehet...

Pénzmozgások a számlán. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Ma 3 havi számlakivonatot kellett kérnem a raiffaisentől, mert másik banknál veszünk fel jelzáloghitelt. Szóvá tették, hogy rengeteg oldalból áll a bankszámlám, rengeteg mozgás van rajta. Sok wish-es, ebayes, webshopos rendelés, meg jóváírások.

Tény, hogy sokat rendelek, a covid óta rákaptam, meg most a költözés miatt rengeteg mindent eladtunk, gyerek cuccokat postáztam, és ezzel kapcsolatban is látják az utalásokat. Rákérdezett, hogy vállalkozó vagyok? Nem. Elkezdte bújni a tételeket, mit hol fizettem, ki mire utalt (hála isten bár sosem kértem, sokan beleírták, mit vettek, így láthatta h tipegő, kis nadrág, csörgők...), de nagyon úgy jött le nekem, mintha a webshopos rendeléseket hozta volna összefüggésbe az eladásokkal. Nem tudom mi az az összeg, amire ráugranak, de eléggé firtatni kezdték. Most nem tudom, aggódjak e emiatt, vagy csak kotnyelesek voltak. Nem hittem, hogy pár ruha, meg rendelés miatt úgy kell ülnöm ott, mint egy bűnözőnek, mikor csak számlakivonatot kértem.


2021. márc. 23. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezen mit aggódni.
2021. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem milliós tételek röpködnek ide-oda. Az, hogy Te százszor rendelsz és utalsz, más száz tételt pedig neked utalnak, ehhez a banknak semmi köze, örüljön neki, mert számára ez pénzforgalmi jutalék bevételt jelent.
2021. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most átnéztem a számlakivonatom. Tényleg jó sok webshopos mozgásom van, 200-300ft, mert én a legót is onnan rendelem. Sőt, a 20ft-os kiflit is kártyával fizetem. Mondtam is nekik, hogy örüljenek, mert a díjcsomagom akkor ingyenes, ha aktívan számolom, mégis úgy kifaggattak: hol hirdetem meg a ruhákat, mikor postán feladom, melyik postán teszem, és annak a költségét utólag fizetik, vagy az is számlára jön, stb. 16 oldal 1 havi számlakivonatom, rajta 8-10 utalás, és egy halom fizetés tőlem ezer felé.
2021. márc. 23. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Semmi közük hozzá, tegyél panaszt sz ügyintéző ellen!
2021. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon furcsa magatartás ez a banktól, semmi közük hozzá!
2021. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs, a bankoknak egy csomó esetben bejelentési kötelezettségük van. Mondjuk az is egy jó ügyintéző, aki ennyire feltünően nézi.


Kérdező ha jól emlékszem párszáz ezer forint értékig ha holmikat eladsz, akkor nem vagy adóköteles, afölött viszont le kéne adóznod a bevételed.

2021. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na 6 számjegyű sosem jönne össze xD
2021. márc. 23. 23:04
 8/9 anonim ***** válasza:
6, az nem az ügyintéző dolga, hogy az ügyfelet vegzálja és kérdőre vonja
2021. márc. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hintalow ***** válasza:

De bizonyos esetekben pont az, a pènzmosás megelőzèsèt cèlzó törvènyek miatt elvárás a fióki referensektől, hogy a gyanús számlamozgásokat lejelentsèk a compliance felè. Ha tènyleg csak az átlagosnál nagyobb online adásvètel miatt szúrtál szemet, akkor semmi bajod nem lesz belőle, az ügyintèző ilyenkor saját magát vèdi, mert a tèves gyanúnak nincs következmènye, ellenkező esetben viszont neki is szopás.

Ìrok eleget èn is ilyen teszteket, pedig ugyan bankban dolgozom, de nem ügyfelekkel, de ez ilyen mindenkire kötelezően èrvènyes dolog.

2021. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!