Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyás fizetésnél kinek...

Bankkártyás fizetésnél kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Egy boltban 4999 ft -ot kellett fizetnem amit bankkártyás fizetéssel fizettem. Az eladó 5000 irt a gépbe. Mondtam csak 4999 ft amit kellene ütnie,erre azt mondta nincs 1 ft mert felfelé kerekítenek. Én viszont annyit mondtam neki hogy virtuálisan van 1 ft így a 4999 a helyes. Mondta ne szórakozzak itt 1 ft-on. Természetesen nem is azért az 1 ftért de szerintem nekem volt igazam. Nyilván ha kp-vel fizetek akkor oké de kártyával szerintem még van egy forint. Várom a válaszokat hogy nekem volt igazam vagy a boltosnak.

2021. márc. 25. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Igazad volt. Most jobb a lelkednek?
2021. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Neked
2021. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Örülök hogy nem vagyok boltos, mert biztos szívlapáttal b#sznám agyon az ilyen kreténeket. :D
2021. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3as válaszadó! Mint írtam nem az 1 ft miatt hanem mert bankkártya fizetésnél a tényleges összeg az irányadó. Csak szimplán nem szeretem ha megmagyarázzák azt ami nem valós. Ezt egy boltosnak is tudnia kéne és nem azt kéne mondani hogy ne szórakozzak,hanem esetleg utána nézni hátha a vevőnek van igaza.És igen jobb a lelkemnek...
2021. márc. 25. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
#3: :-)))))))))))))))))))))
2021. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Neked volt igazad és a 4-es hozzászólásoddal is teljesen egyetértek.
2021. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Igazad volt, pereld be őket és tuti megnyered, így ki kell csengetniük neked a pénzt!
2021. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem miért szóljátok le a kérdezőt.

Nyilván nem az egy forint zavarja, ezt írta is, hanem az elv.

Milyen jogon üt be valaki 5000-et, ha nem annyi az ár?

Ugyanannyi fáradság beütni 4999-et, ami a valós ár.

2021. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Neked van igazad, mert ha bankkártyás fizetésnél a kerekítés szabályait alkalmazzák, akkor erre a bankkártyával fizető személy figyelmét kifejezetten fel kell hívni. Ez elmaradt, így nem alkalmazhatta a kerekítés szabályait.

┌─ Bankkártyával való fizetés elfogadója dönthet úgy, hogy a bankkártyával való fizetés elfogadása során a kerekítési szabályokat alkalmazza. Erre a tényre a bankkártyával fizető személy figyelmét kifejezetten fel kell hívni. ─┘

↑ „2008. évi III. törvény az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonása következtében szükséges kerekítés szabályairól” hatályos szövegének 3. §-a.

A törvény hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár)

2021. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Neked van igazad.

Nyilván a pénztáros nem először csinálja. Ha minden kártyás vevőnek kerekit, a hónap végére lesz egy kis haszna, ez nem kérdés.

2021. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!