Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki eltudná ezt magyarázni?

Valaki eltudná ezt magyarázni?

Figyelt kérdés

[link]


Szinte legalul található a táblázatban, rendszeres ajövedelemmel együtt járó kamatváltoztatás?

Elméletileg végig fix.. de mi az a 0%alatt a sok változás mégis?

Köszönöm előre is! Cetelem oldalán található ez, tájékoztató ,amit ide linkeltem.



2021. ápr. 8. 03:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Végig fix valóban, amire te gondolsz az azt mutatja, hogy a törlesztőrészlet hány százaléka a jövedelmednek.

Például az alap eset a nettó 219400FT rendszeres jövedelem, aminek a törlesztőrészlet a 28.2%-a: 219400*0,282 = 61870FT

Ha változik a jövedelmed, például kapsz egy 20%-os fizetésemelést, akkor a nettó rendszeres jövedelmed 263280FT lesz, aminek a törlesztőrészlet a 23.5%-a: 263280*0,235 = 61870FT

Ugyanígy megy, ha csökken a fizetésed, akkor nyilván a fizudhoz képest ez a 61870FT nagyobb arányt jelent (=nő a százalék).

A lényeg, hogy a törlesztőd mindig ugyanannyi.

2021. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon szépen köszönöm neked!

Annyi kérdésem lenne,ha pl megszünik a rendszeres jövedelem, csak a reszlet lenne mindig fizetve pl, akkor gond van? Vagy csak azt nézik szerinted h az fizetve legyen? Ez esetben,hogy fix? Köszönöm

2021. ápr. 8. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom. Laikusként azt mondanám, hogy csak a felvételkor nézik a jövedelmed, hogy eldöntsék egyáltalán hitelképes vagy-e, utána már csak tudd fizetni a törlesztőt. De ezt tényleg nem tudom, csak így lenne logikus.
2021. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!