Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes valutát váltani...

Hol érdemes valutát váltani tőzsdézéshez a lehető legkisebb költségért?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Random Capitalnál van számlám. Mivel a részvények amikkel kereskedek dollár alapúak, ezért rendszeresen kellene dollárt váltanom, akár több ezer dollár mértékben. A Random Capitalnál pl vettem egy alkalommal 760 dollárt 5 dollár jutalékért, utána másik alkalommal 2200 dollárt 6,6 dollár jutalékért.


Sajnos nem tudom azt, hogy ez soknak, vagy kevésnek számít-e ennyi pénz esetében. Nyilván ha soknak és tudtok jobbat, akkor azt használnám, ha pedig kevésnek, vagy normálnak, akkor elfogadom, hogy ennyi. Csupán nem akarok feleslegesen fizetni, ha nem muszáj :)



2021. ápr. 8. 19:29
1 2
 1/14 Dávid ***** válasza:

A RandomCapital jutalék egyáltalán nem sok, a Transferwise 0,45%-ért dolgozik.


Ez 2200 dollár esetén kb 10 dolláros jutalék.

2021. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1. csak nem mindegy, hogy a RC-nél van-e külön napi (és nem épp aktuális) vételi és eladási árfolyam és azon számol, vagy a TW épp aktuális középárfolyamon.

Erősen kétlem, hogy a RC jobb árfolyamon váltana, mint a TW.

2021. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó tudni, a Transferwise-ról sok jót hallottam, hogy alacsony jutalékkal dolgoznak. Ehhez viszonyítva korrektnek tűnik az RC váltása.
2021. ápr. 8. 20:13
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Megnézem most mennyiért váltana az RC. 303,26


A dollár árfolyama (Google szerint) jelenleg 300,82 =/

2021. ápr. 8. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:

A wise jelenleg 300.8-on vált.

Ezért mondom, hogy nem lehet jobb a RC.

Persze ott jutalék is van, de az 2200 dollárnál 0,5% (3569Ft). Azaz míg az RC 2200 dollárért 667172Ft-ot kérne, a TW 665448Ft-ot.

2021. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"1. csak nem mindegy, hogy a RC-nél van-e külön napi (és nem épp aktuális) vételi és eladási árfolyam és azon számol, vagy a TW épp aktuális középárfolyamon."


Ha ugyanarra gondolunk, akkor ki screenshotoltam az RC felületét.



[link]



(A képfeltöltés pont eu linket nem engedi a gyakorikérdések.hu.. így írjátok a www után, hogy kepfeltöltés pont eu

2021. ápr. 8. 20:27
 7/14 A kérdező kommentje:
A transferwise az oldalán ( [link] ) 661 914 Ft-ot ír erre. Tehát még olcsóbbat, mint amit az 5.-ös válaszoló írt, de gondolom itt ez az oldal még nem számolja bele a jutalékot, csak konrkétan az átváltási árfolyamot.
2021. ápr. 8. 20:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Most nézem az oldal megfordította az irányt. Úgy akartam linkelni, hogy 2200 legyen az USD-nál...
2021. ápr. 8. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:
7 De. Ha beírod az USD összeget, amit akarsz, a TW beleszámolja a Ft összegbe a jutalékot. Azt az összeget írja ki Ft-ban, amennyit be kell fizetned ahhoz, hogy az adott USD összeget kapd.
2021. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

5-ös. Megvan. Itt kell néznem:


[link]


Beállítottam, hogy "Low cost transfer" és USD-hoz beírtam a 2200-at. Nekem mondjuk 3568 Ft-ot ír (1 Ft-tal kevesebbet) de ez gondolom amiatt lehet, hogy különböző időben néztük.. de a lényeg megvan, hogy olcsóbb. Köszi!

2021. ápr. 8. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!