Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézést hogyan lehet/érdeme...

Tőzsdézést hogyan lehet/érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Teljesen laikus vagyok a témában, de szeretném megismerni, viszont nem akarok felelőtlenül belevágni, ezért előtte alaposan küröljárnám a témát, tanulnék és szivesen hallanék tanácsokat. Akik próbálkoztak ilyesmivel vagy jelenleg is tőzsdéznek tőlük kérdezem, hogyan vágtatok bele? Milyen készségek, tulajdonságok, ismeretek szükségesek hozzá? Nyilván bárki nem lesz sikeres. Mit tanácsolnátok egy kezdőnek?

2016. aug. 30. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Először legyenek alapos pénzügyi és közgazdasági ismereteid. A tőzsde nem olyan mint Simcity 2000 hogy nyomsz egy "undo"-t vagy beütöd a kódot oszt végtelen pénzed lesz. Itt nagyon sokat lehet bukni, nem véletlen hogy nagyon kevesen vállalják be. Kicsit úgy működik mint az MLM-átverések: Úgy 2-3% megél belőle, a többiek pedig vegetálnak vagy tönkremennek.

Első lépésnek én a Forexet javasolnám, hogy gyakorold kicsit, ez még annyira nem megy élesben, és ha bukod a pénzed, nem ér akkora katasztrófa se. Ha itt nem sikerül jelentős profitra szert tenned, akkor inkább hanyagold a témát, annak semmi értelme hogy több pénzt fektetsz a rendszerbe, mint amennyit visszakapsz.

2016. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1: "Első lépésnek én a Forexet javasolnám, hogy gyakorold kicsit, ez még annyira nem megy élesben, és ha bukod a pénzed, nem ér akkora katasztrófa se."


Ezt kifejtenéd? Nem igazán értem.

2016. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18:41, arra gondoltam hogy a Forex működése viszonylag közel áll magához a tőzsdééhez, kockázat ott is van (leírják), de ha valaki belevág, akkor viszonylag hamar rájön hogy neki való-e ezt a fajta kereskedés, vagy sem. Ha úgy tetszik, az afféle "tőzsdeszimulátor", ami kicsit komolyabb mint a Failbook-os kisdedó játékok.
2016. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Belevágtam. Kiváncsi leszek hogy boldogulok ebben a világban. :D
2016. okt. 4. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!