Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi érné meg jobban? Tudom...

Mi érné meg jobban? Tudom kockás papír... De ti hogy csinalnátok. Felvenni hitelt 30 évre, jóval kisebb a törlesztő, folyamatosan előtörleszteni. vagy felvenni hitelt a legoptimálisabb törlesztővel, hogy minél hamarabb kifusson.

Figyelt kérdés
Az első variáció megnyugtatóbb, de megéri vajon?

2021. ápr. 9. 07:26
 1/9 anonim válasza:
Nem utolsó sorban az anyagi bevételeidtől függ, én a második variációt követném.
2021. ápr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én az elsőt választottam. 20mt vettünk fel 4 éve, már csak 8 van belőle. Jövőre lejár a fundamenta, az is 1,5M, szintén a lakáshitelbe megy. Végig 3 százalék körüli THM volt, 80 ezer körüli törlesztő, amit akkor is simán fizettünk, amikor egyikünk munkanélküli lett.
2021. ápr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, a szüleim is anno ezt a variációt választottàk.
2021. ápr. 9. 07:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsagosabb a hosszabb opcio. Elotorleszteni barmikor tudsz ha tul sok lenne a penzed
2021. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Felvenni 20 évre, havonta a felesleges pénzt állampapírba tenni.

Amíg a hitel kamata 5% alatti, addig nem törlesztenék elő egy fillért se.

Ha a hitel kamata megemelkedik akkor meg a félretett pénzt betolnám.

2021. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hosszabb futamidő, biztos törlesztés és rendszeres előtörlesztés. Mi ezt választottuk, de ez akkor éri meg igazán, ha biztos vagy benne, hogy nem fogod a futamidő végéig fizetni, mert így arányaiban kevesebb kamatot fizetsz ki.

Az arányosítást tényleg ki kellene számolni, de kamat szempontjából érzésre jobban jársz egy 30 évre felvett, 10 évre fixált, 10 év alatt végtörlesztett hitellel, mint egy 10 évre felvett, végig fixálttal.

2021. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! mindenkinek! Nagyon hasznosakat írtok! Főleg azért mert én is így szánakozok tenni, kellett a megerősítés. De azért majd csinálok egy számítást ha lesz idom
2021. ápr. 9. 11:33
 8/9 A kérdező kommentje:
* szándékozok
2021. ápr. 9. 11:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak azt érdemes felvenni, amit garantáltan tudsz fizetni, és előnyös számodra is! A banknak mind előnyös!
2021. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!