Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az igaz, hogy ha dombornyomott...

Az igaz, hogy ha dombornyomott kártya tartozik egy számlához, az csak 30 nap múlva szüntethető meg?

Figyelt kérdés

Ezt találtam a neten: "Ha számlájához tartozott bankkártya, azt le kell adnia a számla megszüntetésekor. Amennyiben ez dombornyomású kártya, abban az esetben a számla csak 30 nap múlva szüntethető meg, dombornyomású kártyákkal ugyanis lehet úgy is költeni, hogy arról a bank nem értesül elektronikusan, a vásárlás pillanatában, hanem csak 3-4 hét múlva kapja meg a papír alapú bizonylatot."


Tehát ha én április 20-án bemegyek a bankba és kérem a számlám megszüntetését, akkor az csak május 20-án szűnik meg és felszámolják még a májusi számlavezetési díjat is meg korrekciós díjat is (mivel akkor már nem lesz forgalom a számlán)?



2021. ápr. 9. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Melyik bank? Miért nem ezzel kezded?


Elektronikus kártyát is vissza kell adni.

És akkor sem azonnal zárják a számlát.


Dombornyomott esetén van hogy ez nem is 30 hanem 45 nap.


A felmondási időszakban, ha már aláírtad a felmondást, általában nincs semmilyen díj.

Ha van is, már a felmondáskor kiszámolja és beterheli a bank.

2021. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Budapest Bank. Nem találtam ezzel kapcsolatos információt a honlapjukon.


Nyilván fontos, hogy ha a felmondási idő alatt is ugyanúgy számolják a számlavezetési meg egyéb díjakat, mivel olyan csomagban vagyok, ahol ha nem teljesítem a feltételeket, és nincs minimum 5000 forint a számlán számlaforgalom nélkül, akkor sok pénzt felszámolnak ezért.

2021. ápr. 10. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Sőt ilyenkor jellemzőbb hogy nem számolnak fel ilyen okból.


Hívd fel esetleg a bankot előtte.

ASZF bár tartalmazza de ha nem akarod kikeresni akkor kérdezd meg.


Én másik banknál már szüntettem meg úgy, hogy a felmondási időszakban már nem volt havi díj.

És mivel a jóváírásokat letiltja a rendszer ilyenkor, ezért a havi kötelező bejövő összeget sem tudtam teljesíteni. Ezért nem is várhatta el az OTP.

2021. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megkerestem az ÁSZF-et, abban megtaláltam azt, hogy 30 napos felmondási idővel szüntethető meg, de az nem volt részletezve, hogy erre az időre esetleg kell-e fizetni a díjakat.

Na mindegy, majd úgyis kiderül, amikor megszüntetem a számlát.

2021. ápr. 10. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen ez így van, 30 nap a kártya felmondása. Azért mert utána is jöhet még terhelés a kártyás tranzakció miatt(legalábbis elvileg) és, ha addigra nem lenne meg a számla, akkor nem tudnák hová terhelni.
2021. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. és 3. vagyok.

Én inkább azt mondom, hogy nem kell, főleg azért amint írtad, az ingyenességet olyan feltételhez kötik, amit a felmondási idő alatt már nem tudsz teljesíteni.

Etikátlan lenne, bár nem törvénytelen.



Az 5. válaszolónál talán csak "nyelvbotlás" volt. A kártya megszüntetése azonnali, de utána 30 nap a számla megszüntetése. Ami valóban a kártya miatt van.

2021. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!