Fundamenta mellé melyik lakástakarékot válasszam?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék,még a fundamenta mellé egy másik lakás takarékot nyitni csak nem tudom melyiket kellene, azt kellene választanom amit a saját bankom nyújt? Mivan ha nem tudom azt 1-2 hónapig fizetni,megszűnik vagy legközelebb többet kell fizetnem?

2021. ápr. 13. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem sok értelme lenne, megszűnt rá az állami támogatás.
2021. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor célszerűbb lenne a bankszámlám alszámláján gyűjtögetni. Utánna berakni egy Magyar Állampapírba?
2021. ápr. 13. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Megmondom őszintén, nem tudom. A napokban írta itt valaki hogy a MÁP-ról olyan körülményes volt a pénz felvétele hogy elbukott a késedelem miatt egy jó lehetőségtől. Mások mást mondanak. Szerintem a legjobb a MÁP vagy a MÁP+ de az sem ad sokkal több kamatot mint az infláció csak ha lekötöd hosszú távon. Ki tudja megjósolni hogy az infláció mennyi lesz 3-5 év múlva?

Én a megtakarításaimból eur-t veszek többnyire, eddig hosszú távon csak felfelé ment az értéke, de nem vagyok tisztában a lehetőségeiddel. Ha sok pénzt tudsz megtakarítani rövid távon akkor ingatlan vásárlás, valamely támogatási forma igénybevételével.

2021. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell gyűjtögetned, vehetsz minden hónapban állampapír pluszt.

Nem gond, ha 1-2 hónapig nem tudsz venni, teljesen szabadon kezelheted.


LTP-ben ha befizeted a havi 20ezer forintot kapsz 6000Ft-os állami támogatást, és nagyon minimális kamatot.

Az állampapírba rakott 20ezer forint 4 év alatt csak kb 4000Ft-ot kamatozik, de ugye a később berakott pénzed egyre rövidebb ideig lesz benn, 1 év alatt pl 750Ft a kamat. De sajnos nincs igazából jobb.

De legalább bármeddig gyűjtheted a pénzt, nem jársz úgy, mint az LTP-vel, hogy lejár a futamidő és nincs elég pénzed, így kivenni nem tudod, csak üldögél benn.

2021. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 4-es. Ajánlom figyelmedbe az első hozzászólást!


[link]

2021. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés alapján a kérdezőnek van egy még élő LTP-je, amire kapja az állami támogatást.

A kérdése az, hogy nyisson-e mellé még egyet.

Én azt írtam, hogy rakja állampapírba. Nem hoz annyit, mint egy LTP, de "sajnos nincs igazából jobb".

2021. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Igazad van, ne haragudj ez félreolvastam!
2021. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem fogalmaztam érthetően :)
2021. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pénzthozoknemviszek válasza:

Ma már CSAK A FUNDAMENTA LAKÁS TAKARÉKPÉNZTÁR működik! Egyetlen korábban működött lakás takarékpénztárnál sem tudsz új szerződést nyitni ! Sem az OTP, sem az ERSTE nem nyit új LTP számlákat, -csak a régieket kezelik - és az AEGON LTP megszűnt, átadta ügyfeleit az Erste LTP-nek.

Fundamenta személyi bankárnál ha szerződést kötsz, jelenleg az új LTP megtakarítási számlára a vállalt havi megtakarítástól és a vállalt megtakarítási időtől függően +5 %-tól +30 %-ig terjedő MEGTAKARÍTÁSI BÓNUSZT kaphatsz ! A megtakarítási szerződést önként vállalod - és ha nem érkezik rá megtakarítás, természetesen a bónusz is elmarad majd :(

Üdv Pénzthozoknemviszek(f)

2021. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!