Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem zároltam a bankkártyámat...

Nem zároltam a bankkártyámat amit kb 5 éve nem használok, milyen büntit varhat a bank a nyakmaba egy ilyen dolog miatt (K&H) ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a K&H-nál nyitottam bankkártyát kb 5 évvel ezelőtt, de azóta én külföldön vagyok mert sürgősen el kellett mennem. Mióta kiutaztam nem használtam azt a kártyámat (K&H) volt rajta kb 5000 ezer FT és ennyi. Szóval 5 év után, hogy nem használtam a kártyámat, jöhetett rá valami komoly adósság, vagy hogy müködik ez, mennyit von le havonta kb a K&H ha nem használod a kártyát, kapok e büntetést érte a banktól valami adót vagy hasonlót...

amiért nem volt használva ennyi ideig és nem zárattam le?

Komoly válaszokat várok, nem pedig gunyolódást meg hasonlókat. Köszönöm a segitséget előre is.



2021. ápr. 20. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A számlavezetési díjat nyilván számolgatják. Bár ez önmagában a kártyával nincs kapcsolatban. Az csak lejárt és ennyi. Valszeg küldtek új kártyát meg pár felszólítást a legutolsó címedre.
2021. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Havi számlavezetési díjak, éves kártyadíjak fölhalmozódhattak. Hogy pontosan mennyi, az a számlacsomagtól, kártyatípustól függ.

Büntetést azért, hogy nem használtad a számlát és a kártyát nem kapsz, viszont a bank egy idő után átadhatja a tartozást követeléskezelőnek.

2021. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3 évnyi kártyadíj biztos rajta van, utána az lejárt és ha nem vetted át az újat, úgy tudom nem vonják azt tovább. Számlavezetési díj viszont volt, az se ketyegett örökké, mert ha sokáig mínuszban van a számla, zárolják. Persze a kamat attól még ketyeg, de az nem annyira tetemes. 10-20 ezer körüli tartozásra számíthatsz szerintem. Ez még nem az az összeg, hogy rád küldjék a behajtókat, de érdemes rendezni minél előbb, mert ennél csak több lesz idővel.
2021. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kártyád ennyi idő után már lejárt, viszont automatikusan legyártják a következőt és kipostázzák a levelezési címedre. A kártyád éves díját és a havi számlavezetési díjat pedig vonják folyamatosan. Ha esetleg van egyéb feltétele a számlacsomagodnak, például hogy nem mehet a számlaegyenleg 5000 forint alá, akkor arra is van külön egy díj minden hónapban, amiért nem teljesítetted. Hogy ezek milyen összegek, azt neked kell tudni, te írtad alá velük a szerződést, amiben benne van, hogy milyen számlacsomagot választottál náluk. Öt év alatt ez már igen szép összeg... Én a helyedben minél hamarabb hazajönnék, megszüntetném a számlám és kifizetném a tartozást, mert ez csak halmozódik folyamatosan, egyre több és több lesz.
2021. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hello mindenkinek. Köszönöm a válaszokat.

Igazság szerint csak egy sima kártyát csináltattam rátettem valamennyi pénzt online befizettem vele egy két helyre és ennyi 5000 forint maradt rajta kb de azóta hozzá se nyúlta. Igen jó lenne minéél előbb rendezni és rendezni is fogok csak a szépséges COVID miatt nagyon bajlódva lehet átmenni magyarországra fuck... idegesitő ez a helyzet.

2021. ápr. 20. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Havi 1500-tól ismerek számlavezetési díjakat, az összegyűlt nyilván.

A kártya külön nem érdekes, azt hiába zárolod, a számlád díja attól megmarad.

2021. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Külön büntetés nincs ezért, hanem a díjcsomag hirdetménye szerinti díjakat terheli a bank.

Az évek során a díjcsomag módosulhatott is, például diákszámlád volt és később teljesen jogosan átkerültél másikba.


Használat nélkül a havi számlavezetési díj meg az éves kártyadíj amit von a bank.

De ennyi idő alatt már rég mínuszban van.


Ún. kényszerhitel kamat is jön rá.


Fizetési felszólítások is biztos lettek postázva, jó néhány, azoknak is díja van.


Nem lehet így megmondani, hogy mennyi a tartozásod mivel ki tudja, hogy milyen csomagban vagy és milyen kártyád van.


A kártya azóta már úgyis lejárt, ki tudja, hogy egy év vagy három év múlva ahogy nem foglalkoztál vele.

Ez azért sem mindegy, mert van bank amelyik ha az új kártyát az ügyfél nem aktiválja X időn belül, miután a régi lejárt, akkor a kártyaszerződést felmondja a bank, tehát onnantól nincs bankkártya szolgáltatás a részedre és ezért annak éves díja sincs többé.


Nem tudom, a K&H így csinálja-e.



A nagyobb gond inkább ott van, hogy ennyi idő után már bőven látja a bank, hogy elérni nem tud téged, fizetni önként nem fizettél, ezért vagy követeléskezelőnek adja el aki majd jogi útra tereli vagy ő maga tereli jogi útra.


Ha jogi útra kerül (fizetési meghagyás, végrehajtás) akkor ezeknek is illetéke és a közjegyzőnek, végrehajtónak munkadíja van, ami így a végén mindenestül már sok tízezer forint.

Ezt is az adósnak kell megfizetnie.



Az is kérdés, hogy a bank mikor mondta fel a számlát és mikor milyen lépéseket tett.


Felmondott számlánál már semmilyen szolgáltatás nem él, technikai számlán tartják nyilván a tartozást ami persze a kamatok és díjak miatt nő.



A régi címedre nem mentek levelek? Nem a családtagjaid laknak ott gondolom.

Mert akkor már rég értesültél volna.


A netbankba be tudsz lépni? Ha nem mondták fel a számlát akkor működnie kell. Onnan kiderül a helyzet gyorsan, hogy mennyi a tartozásod. Ha még nincs felmondva persze.


Telebank azonosító és jelszó ha meg van akkor úgy is tudsz érdeklődni.


Ha felmondta a bank és átadta követeléskezelőnek akinek a leveleit nem kaptad meg, akkor is a banktól kellene kideríteni, hogy ki a követeléskezelő, mert anélkül hogy tudsz vele egyeztetni.


Nyilván most hazajönni nagyon nehéz, telebank és netbank híján pedig érdemben intézkedni nem tudsz, főleg ha már nem is a K&H-nak tartozol.


Ha be tudsz lépni a netbankba és látod az összeget és van módod rá, akkor átutalással a külföldi bankodból fizesd ki a tartozást és meg van oldva.

Ha csak egy részét is fizeted, és ezzel fizetési hajlandóságot mutatsz, akkor a bank ritkább esetben mondja fel a tartozást, mintha abszolút nem fizet az ügyfél. Bár nagyon sok idő eltelt már...

2021. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!