Milyen hitelt vegyek fel ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy tartozásom, amit nem tudok kifizetni.

Szal mindenképpen hitelre van szükségem.

Egyébként ez egy "bennragadt dolog", engem se fizettek ki.

Viszont most úgy néz ki, hogy ügyvédi ráhatás miatt pár hónapon belül rendeződni fog az ügy, mert működik a mediáció és megvan a tárgyalás, tehát valami olyan hitelkonstrukció kellene, amit én is megkapok, és nem nagy a költsége.

Arra gondoltam, hogy felveszek valami szabadfelhasználású jelzáloghitelt, jó hosszú futamidővel, alacsony törlesztőrészlete legyen, aztán rögtön ki is fizetem, amint megjön a pénz.

Tehát nem akarok százezres törlesztőt, inkább valami alcsonyat

Nettó 500 kereset meg van egy 35 milliós ingatlan.

Mit tudtok ajánlani?

Nyilván törvényes keretek között.

Más hitelem nincs, KHR-ben nem szerepelek.


Köszönöm.


2021. ápr. 27. 07:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. ápr. 27. 07:30
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén azt javaslom, hogy ne jelzáloghitelt vegyél fel. Ha ad a bank anélkül is, akkor ne!

Ne kockáztasd az ingatlanod, mert mi van ha nem fizet a te adósod?


Illetve az lassabb és a költsége is jóval több. Közjegyzői költség, stb...


Személyi hitelnél semmi költség nincs és nagyon gyorsan, könnyen, megadják, nagy a mozgástered.


A kamat persze magasabb, na de pár hónap alatt a kamatkülönbségből mennyi többletköltség jön ki? Nem sok.

Egyébként pedig te is úgy követelheted a te adósodtól a tartozást, hogy tőke + kamat illetve a felmerült költségeid is.

A hitel kamata amit te fizettél, nyugodtan lehet az ő költsége.


De ha nem, akkor se kockáztass jelzáloggal!

2021. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Majdnem mindegy, hogy milyen alapú a hitel.

De ez csak arra az esetre igaz, ha nem tudják fizetni, hiszen akkor is megterhelik az ingatlant.

2021. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!