Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igénybe vetted a hitel moratór...

Igénybe vetted a hitel moratóriumot úgy, hogy az állásodat nem vette el a Covid? Miért?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszát várom, akik éltek ezzel a lehetőséggel.

Természetesen a munka nélkül maradtak válasza nyilvánvaló. Ezért kérdezem csak az aktívan dolgozókat vagy nyugdíjasokat.



2021. ápr. 28. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A diákhitelt nem fizetem. Mivel ha nyugger leszek, már nem kell fizetni, így csökkentem a hitelterheket.
2021. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hitelközvetítőként azt látom, hogy elvétve akad, aki nem "élt a lehetőséggel", ugyanis ahhoz, hogy ne kerüljön egy hitel moratórium alá, nyilatkozni kellett volna, hogy nem kérik a lehetőséget, márpedig jó szokása szerint a lakosság jó része nem tette meg azt a lépést, hogy továbbra is fizesse a hitelt. Hibás volt ebben a média is, mert nem igazán hangsúlyozták ki,hogy ez nem egy jó lehetőség, hanem csak egy mankó azoknak, akik megszorulnak, mert elvesztették a munkájukat. Lesz sok embernek meglepetés, amikor meglátja, hány hónappal nő meg a hitele futamideje, így az összköltsége.
2021. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Èn èltem vele, babavárót nem fizetem, mivel nincs kamata, nem vesztettem semmit, sőt, inflálódik a tartozás (mivel fizetèsemelèst kaptam èv elejèn, így kisebb rèszèt fizetem ki hitelre, jobban járok, mintha a kisebb fizetèsemből törlesztettem volna). A megtakarításból előtörlesztèst tervezek, mert van kamatozó hitelem is (3%, azt fizetem), de jelenleg állampapírban kamatozik biztonsági tartalèkkènt.
2021. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Babavárót és diákhitelt szüneteltettem, lakáshitelt nem.
2021. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem éltünk vele, de egy jó barátom igen, így gondoltam leírom a példáját. Van egy szabad felhasználású és egy lakáshitelük. Előbbi értelemszerűen jóval magasabb kamatokkal. Ennek a szüneteltetését nem kérték, a lakáshitelét igen, így tudnak annyit spórolni ezzel együtt összesen, hogy a moratórium végén végtörleszteni tudják a szabad felhasználású hitelüket. Vagyis összességében a jóval alacsonyabb kamatozású lakáshitelük futamideje nő, még is jobban járnak hosszútávon.
2021. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, igénybe vettem. Túlvállaltam magam hitelekkel és örültem, hogy egy kis lélegzetvételhez jutok. Azóta munkakört váltottam többször is, növeltem a fizetésem.
2021. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!