Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol találjak céget, aki...

Hol találjak céget, aki bejelent havi 600.000 bruttóra, amíg nem kapok lakáshitelt? Milyen munkakörben lehetséges ez, ha érettségim van jelenleg csak?

Figyelt kérdés

Fizetném a cégnek a bruttó után fizetendő adókat, a nettó kifizetést nem kérném el, csinálhatnak vele bármit.


Nekem az a fontos, hogy ezt fizetném 3-6 hónapig kb, ami után remélhetőleg megkapom a lakáshitelt valamelyik banktól.


Kérdés az, hogy milyen területen nézelődjek, ahol hihető, hogy érettségivel alkalmaznak ott és ennyi pénzt fizetnek érte? Amire nagy eséllyel hitelez a bank?


52 milliós lakást néztem ki, de csak 24-28 millió áll rendelkezésemre.

Szívesebben fizetném végre a saját hitelem, mint az albérletem.

(Új építésű, budai ingatlan)


Ismerősi körömben kérdezősködtem már, vannak jól menő vállalkozó ismerősök, de mindenkit szinte minimumbérre jelentenek be és kp-ben adják a fizetéseket. (Építkezés, szállítmányozás, stb)

És nem mernek bejelenteni, ekkora összeggel.


Én nem értek hozzá, de ebből milyen hátránya lehet?


2021. ápr. 30. 05:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy ha kiváltanám a katás vállalkozóit mondjuk oktatásra, és itthon oktatnék magas órabérért papíron?

És év végére kiszámláznék 10-12 millát?

2021. ápr. 30. 05:24
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Annyi hogy elmész betegallomanyba azt kered a pénzt.


Különben hátránya nincs , az mas kérdés hogy ennek az adója se kevés.

2021. ápr. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Csinálj egy Kft-t! Ott alkalmazhatod saját magad...
2021. ápr. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Amit leírsz az bűncselekméy. Ebben segítsünk?
2021. ápr. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Csinálj céget, jelentsd be magad.
2021. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az a megoldás, hogy te csinálsz kft-t vagy bt-t és bejelented saját magadat.

Ha nincs a családban, haveri körben olyan aki vállalja amit kérdeztél.


Ahhoz képest nem olyan sok plusz pénz, amit amúgy is ráfordítanál erre a műveletre.

És a tétje pedig komoly.


Saját cég, ami legyen végig teljesen tiszta és amikor nem kell akkor pedig majd eladod. Ha nem sikerül akkor végelszámolás. Ha tiszta és nincs vagyona, nem csinált a cég semmit, az sem sok idő.

2021. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Biztos lesz olyan palimadár cég, aki bajba akar kerülni egy ilyen kisstílű gazdasági bűnöző miatt.

Attól mert most örököltél egy kis pénzt, nem jár neked az 50 millás lakás, ahogy azt a példa is mutatja. Vegyél abból ami rendelkezésedre áll, vagy ha mégis megpróbálod, a sitten lesz időd elgondolkodni ezen. Látszik, hogy egy érettségid van csak, az ilyenek látják ennyire egyszerűnek a dolgokat.

2021. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
hogy te mennyire buta vagy.
2021. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan cég szokott ilyesmit csinálni, aki olyan mértékben akar adót csalni, hogy megéri neki. Bukta esetén te is nagyon megszívod, az is aki belemegy ebbe. Több év börtön lehet.

De ezt tegyük félre. Mi hátránya lehet?

A bejelentett dolgozó bejelentett bére alapján be kell csengetnie az szja-t, járulékokat. Lehet mást is, nem vagyok teljesen képben.

A mai világban semmilyen hitelügybe nem érdemes belemenni. Nagy a kockázata. És nem csak a svájci hitelhez hasonlókban, de bármiben.

Tegyük fel, megkapod az áhított hitelt. A bank biztosítékot is követel. Pl. megfelelő mértékű bér érkezzen a számládra rendszeresen. Ha a trükközés véget ér (mert meg van a hitel), akkor a bank értesülni fog róla, hogy nincs utalás. Jó eséllyel egy összegben kérni fogja a tartozásodat.

Egyáltalán van olyan állandó bevételed, amiből törleszteni tudsz, és mellette meg is élni? Albérlet persze lehet luxus színvonalú is, de sötét kis lyuk ugyanúgy. Rendszerint az utóbbi. Vagy valami szerényebb, de tisztességes. Az világos, hogy saját lakást akarsz, de a szarka farka esetét én nem tesztelném magamon.

2021. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Sittre nem kerül, ha utána fizetni tudja, mert akkor nem derül ki, de tényleg nem okos és nem törvényes dolog amit akar.


Viszont ha ahogy a 6. válasz írja, ő csinál céget, utána amikor nem kell eladja vagy megszünteti, akkor nem követ el törvénysértést.


Sem hitelezési csalást, sem semmit.


Azt, hogy örökölt nem tudom honnan gondolta a 7-es.

Inkább nem bejelentett jövedelem lehet a háttérben, amit nem tud leigazolni.

Hiszen törleszteni kell, tehát rendszeres jövedelme nyilván van, csak nem papíron.


Csak vajon megmarad-e?

Mert ha nem tud törleszteni akkor ugyanúgy végrehajtás alá kerül, még akkor is ha nem derül ki utólag, hogy visszaélésszerűen vette fel a hitelt.

Mert a nem fizetés következményei ugyanúgy fognak vonatkozni ő rá is.

2021. ápr. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!