Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Intrum rárakhat khr listára?

Intrum rárakhat khr listára?

Figyelt kérdés
Van egy 300 ezer forintos tartozásom a telenor felé és január 28n át lett adva az intrumnak,viszont én jövő héten felfogok rá tudni 160 ezer forintot küldeni,ilyen "kis" adósággal is felrakhatnak a khr listára?

2021. máj. 1. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keresd meg az Intrumot és egyeztess velük folyamatosan. Nekem az a tapasztalatom, hogy a behajtó cégek sokkal normálisabbak, mint a bank. Csak lássák a fizetési hajlandóságot. Részletfizetést is érdemes lehet kérned. Ami nem jó, ha lapulsz, és nem fizetsz.
2021. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Intrummal volt dolgom nekem is, egy befizetetlen büntetés elodázódott addig, h már 150 ezret kerestek rajtam. Sikerült megbeszélni velük, de amúgy igen felkerülhetsz kis összeggel is a khr negatív listára.
2021. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Már beszéltem velük és részletfizetést is egyeztettem,jövő héten lesz felküldve 160 ezer Ft,utána meg havi 20ezerrel fizetném,csak szeretnék majd kölcsönt felvenni,és arra gondoltam hogy annak az egy részéből kifizetném őket,és le lennék velük tisztázva. Csak ugye ahhoz nem kéne khr listásnak lennem.
2021. máj. 1. 13:33
 4/15 xswerdy ***** válasza:
47%
a KHR egy bankközi nyilvántartó rendszer, oda nem kerülsz fel telefonszámla tartozás miatt.
2021. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Az Intrum sehova nem tud feltenni. Ők nem végrehajtók. Csak ijesztgetnek, az emberek 70%-a úgyis bedől nekik. (Mondjuk hamis tartozást sosem kérnek, mindig valósak a követelések: megveszik másoktól, pl szolgáltatóktól ezeket az ügyeket).
2021. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De bizony. Férjem épp a minap kapott levelet az Intrumtól és tényleg feltették a KHR-re.

Nem végrehajtó, hanem követeléskezelő.

2021. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 xswerdy ***** válasza:
a KHR egy bankközi rendszer, oda nem tud felrakni se követeléskezelő, se végrehajtó, csak bank. Ha a férjednek bank felé van tartozása, és a bank vette igénybe az Intrum segítségét a behajtáshoz (vagy adta el neki a tartozást), akkor persze a tartozás felkerül a KHR-be, de a bank által.
2021. jún. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Intrum vette meg a tartozást, ők tették fel a listára. Tegnapelőtt jött meg a banktól kikért KHR listája, május 8-án Intrum Zrt tette fel a KHR listájára a követelését.
2021. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sőt, az Intrum tértivevényes levelet küldött erről, hogy khr-re tette, ezért is kérte ki a bankjától a listát. És valóban így van.
2021. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lali1013 válasza:
Az intrum fel tud tenni Khr listára, de csak banki tartozást. Esetemben is ez történt, egy providentes tartozás miatt amit az intrum megvett és negatív khr re tettek
2021. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!