Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez a követelés elévült már?

Ez a követelés elévült már?

Figyelt kérdés
Szóval ez a számla még 2012 végén készült, és mivel én úgy gondoltam, hogy mivel a bank állította ki ezt a számlát, majd levonják a számlámról (nem így lett). Megkeresett engem az Intrum Justitia Zrt., erről a vállalkozásról azt kell tudni, hogy elvileg egy olyan banda, akik embereket zaklatnak, és 10-20 éves adósságokat akarnak behajtani, többszörös áron. Írtam nekik, hogy adjanak tájékoztatást, és az állt a levelükben, hogy ugye 2012 végén állították ki ezt a számlát, és 2016-ban járt le. Tehát egy réges-régen elévült számlát mennyire jogszerű átadni egy behajtócégnek minden személyes adatommal, a beleegyezésem nélkül? És én ráadásul úgy olvastam, hogy ha fizetési felszólítást küldenek ki, akkor az elévülési idő újra kezdődik. Ez akkor is érvényes, ha egy rég elévült számlát adnak át egy behajtócégnek? Mindemellett nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem rendelkeznek semmilyen bizonyítékkal, hogy én tartozom nekik. Azt írták, amikor nagy kegyesen 3 hét múlva válaszoltak az e-mailemre, hogy beszerzik a dokumentumot, és majd küldik. Namármost nekem így nagyon úgy tűnik, hogy semmiylen jogalapja nincsen ennek a cégnek, semmilyen bizonyítéka, ami alapján elindította ezt az egész behajtási folyamatot. Interneten is csak rosszat hallani róluk, 1.3 meg 1.1 csillagra értékelik őket a mai napig. Tehát az lenne a kérdésem, hogy kérvényezhetem a követelés törlését az elévülés jogszabályára hivatkozva? A válaszokat előre is köszönöm

2020. jún. 11. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem te az elévülés jogi fogalmával alapvetően nem vagy tisztában.
2020. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az Intrum követelést vásárol.

Milyen számla amúgy?

Neked nem kell semmihez hozzájárulnod, még annak ellenére sem, hogy a személyes adataidat is átadták.

Ez egy nagy tévedés az adósok között , hogy nem lehet személyes adatot kiadni.

Az elévülést nem vizsgálják hivatalból.

Ha mondjuk kiküldenek neked egy felszólítást és nem veszed át,ez sem fog sokat segíteni rajtad.

A tartozás összegétől függően végrehajtásra is adhatják, ami az adósnak igazi szívás a kamatok miatt, ami nem ritkán magasabb, mint a tőke.

Csak a fentieken kívül még fizetheted a végrehajtót is.

2020. jún. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elévüléssel nem a tartozás szűnik meg, csak a jogi úton való behajtjatóság.

Tehát simán megtörténhet, hogy rég elévült tartozást követel rajtad a behajtó. Sokan megijednek ettől és fizetnek. Ha csak az adósok 10%-ánál működik a taktika, a behajtó cég már jól járt.

Ahogy írták, az elévülést nem is vizsgálja senki hivatalból, mindig az adósnak kell hivatkoznia rá.

Én a behajtó cég fenyegető leveleivel nem foglalkoznék. A behajtó nem végrehajtó, nem tilthat fizetést, inkasszózhat számlát, vagy foglalhat ingóságokat, ingatlant.

Mivel a leveleiket se tértivevényes ajánlottan küldik, azt se tudják bizonyítani, hogy valaha kapcsolatba léptek veled.

Ha komolyan gondolják, majd küldenek fizetési meghagyást. Na, azt a levelet majd át kell venni, és annak ellent kell mondani 15 napon belül, pl. elévülésre hivatkozva.

De mivel ez az eljárás a behajtó cégnek nincs ingyen, nem jellemző, hogy rég elévült tartozás esetén ilyen messzire mennének.

2020. jún. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!