Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha behajtó cégtől jönnek, és...

Ha behajtó cégtől jönnek, és nem mondjuk meg, hogy hol van akit keresnek, akkor mi történhet?

Figyelt kérdés
Anyám külföldön él, én nagyanyámmal élek együtt. 2014 óta halmozza a tartozását anyám, 1 millió 2 ezer forintnál járunk, folyamatosan kapjuk a felszólításokat. Ha kijönne a rendőrség, és mi nem mondjuk el nekik, hogy hol van anyám, akkor abból lehet bármi bajunk? Telefonszámla tartozás egyébként. Öreganyám állandóan mondja, hogy ő nem árulja el a lányát, és nem fogják kifizetni...

2021. máj. 7. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zavaros ez az egész történet. Egyáltalán miért rajtatok keresik anyád tartozását? A bejelentett lakcíme ugyan az mint a tietek? Esetleg az ingatlan amibe laktok az ő nevén van?
2021. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó magyarországi lakcíme, ahová be volt jelentve, ezért itt keresik.

Az ingatlan öreganyám nevén van.

2021. máj. 7. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én első körben anyádtól kérdezném meg, hogy mégis mi a búbánatot gondolt, ki fogja kifizetni a tartozását. Te? Nagyanyád? A szolgáltató? Az adófizetők?
2021. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Semmit nem szól rá... Csak habzó szájjal visít, hogy ő nem fizeti, öreganyám meg szintén védi. Mondjuk anyám alkoholista...

Mindegy, ha nekem ebből nem lesz gondom, akkor annyira nem érdekel, nyáron fogok innen végleg elköltözni, csak érdekelt, hogy nekem lehet-e belőle bajom.

(Nem, nem érzéketlen vagyok, csak 12 éves koromig állandóan vert, lehányt mikor részeg volt, minden nap más palival járt...Ezért nem tudom sajnálni)

2021. máj. 7. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A behajtó céggel még az állítólagos adósnak sincs kötelessége szóbaállni. Egyetlen akivel muszáj szóbaállni az, a végrehajtó, mert annak van jogköre. A behajtót be sem kell engedni, rendőröket hívd ki nyugodtan, ha tovább zaklatnak.

A rendőrség nem fogja nyomozgatni hol van anyád, a behajtónak semmihez nincs joga, pont ezért ijesztget, hátha fizet.

2021. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Neked akkor lehet belőle bajod, ha meghal és te vagy az örököse, mert akkor a tartozást (kvázi negatív vagyont) is öröklöd. Lemondani még mindig lemondhatsz róla, de akkor minden másről is le kell mondanod (bár nem hiszem, hogy túl nagy vagyont hagyna rád az elnondottak alapján...)
2021. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nyugi, neked semmi képp nem lehet belőle bajod. Hogyan lehetne? Az adóstól kérik a pénzt.
2021. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Sajnos egyáltalán nem vagyok jártas a jogban, aztán filmekből/sorozatokból kiindulva nem szerettem volna, ha a "cinkostársat" is büntetik. Mert egyébként tudjuk a pontos külföldi címét.


Igen, örökségem az csak tartozás lesz, ugyanis Ausztriában él, és ott is számtalan "szükségtelen" dologra veszi fel a hitelt (pl: 450 eurós mikró......)

2021. máj. 7. 14:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyünk különbséges behajtó cég és végrehajtó (önálló bírósági végrehajtó) között.


A behajtó cégnek azon kívül, hogy felszólítgat fizetésre, semmilyen más jogköre nincs a tartozás behajtását illetően. Ha személyesen zaklat, akkor a rendőrséget ki lehet hívni rájuk.


A végrehajtónak már van jogköre az adós bejelentett lakcímén eljárni bármikor értesítés nélkül is. Sőt! Továbbmegyek: Adott esetben az ingatlan felnyitásáról is gondoskodhat még akkor is, ha senki nem tartózkodik a felnyitáskor az ingatlanban. Ezt ritkán teszik meg, csak ha nagyon indokolt.

A végrehajtóval együtt kell működni! Ugyanis bárkit bírságolhat, aki az eljárást akadályozza! Ha helyszíni eljárást folytat le (kimegy a lakcímre), akkor jegyzőkönyvezi, hogy az ott lakók nem ismerik az adós elérhetőségét, ott lefoglalható ingósága nem található. Ennyi lesz a történet.


Ha a végrehajtó úgy gondolja, akkor a rendőrség bevonásával kerestetheti az adóst. Akkor előfordulhat, hogy a rendőrség is kimegy a bejelentett lakcímre, meghallgatja az ott lakókat és adatgyűjtést végez akár a környezetében is. Az sem szokatlan, hogy éjszaka jellenek meg és akkor keresik az adóst.


Ami megoldás lehet, hogy elindítjátok Anyud kényszerkijelentését az ingatlanból. Ez annyit jelent, hogy az eljárás végén az ottani lakcíme az országos nyilvántartásban "fiktív"-ként fog szerepelni. Ebből minden hivatalos szerv tudni fogja, hogy hiába van oda bejelentkezve, valójában ott nem érhető el. Kormányhivatalokban kezdeményezheti ezt az eljárást maga az ingatlan bármelyik tulajdonosa.


Ha szóban nem is segíted a végrehajtási eljárást (nem árulod el Anyud elérhetőségét), fizikailag semmiképpen ne akadályozd! Akkor gond nem lesz.

2021. máj. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!