Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnék az indokolatlanul...

Mit tehetnék az indokolatlanul zaklató behajtó ellen?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja telefonon hívogat egy behajtó cég. Nem engem keresnek, gondolom el lett rontva a telefonszám, de hiába kértem Őket, hogy frissítsék az adatbázisukat, vagy kezdjenek valamit a hibával, még mindig heti szinten zaklatnak. Tiltom a számukat, de mindig újról hívnak. Mit tehetnék, hogyan lehetne elérni, hogy kikerüljön a számom az adatbázisukból?
2021. ápr. 7. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel őket a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál. Add elő, hogy hónapok óta hívogatnak, és nem törlik a számodat a többszöri kifejezett kérésed ellenére se. Csatold nekik az erre vonatkozó bizonyítékaidat, hogy kérted, pl. e-mail.

www.naih.hu

Majd törölnek, miután megbüntetik őket pár millióra, ha mégsem, jelentsd fel őket újra az azóta keletkezett új bizonyítékokkal, és akkor megint megbüntetik őket pár millióra. Majd előbb-utóbb kiderül, kinek éri ez meg jobban.

Itt van egy hasonló határozat, ebben is kivomondták, hogy semmi érdek nem igazolhatja, hogy telefonon hívogassanak ha te azt nem akarod, írjanak levelet.

[link]


Alternatívaként, a rendőrségen is feljelentheted őket zaklatás bűncselekménye miatt, de emiatt már te is bajba kerülhetsz hamis vád bűncselekménye miatt, ha nem tudod bizonyítani, amit állítasz. Vagyis ugyanazt amit a naih is kérne: hogy bizonyítsd, hogy te kérted tőlük, hogy ne hívogassanak, töröljék a számot, ennek ellenére mégis csinálják.


Én személy szerint a Nemzeti Adatvédelmi és Imformációszabadság Hatóság megkeresését javaslom.

2021. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom. Leginkább azt, hogy bizonyíthatóan írásban kérd a behajtó céget erre (ajánlott, tértivevényes formában), amiben figyelmezteted, ellenkező esetben a hatósághoz fordulsz jogorvoslatért.
2021. ápr. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!