Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél fedezeti ingatla...

Lakáshitelnél fedezeti ingatlan lehet a vásárolt ház?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan szeretnék házat venni,de lakáshitel felvételnél ez nem tiszta,hogy

mi lehet fedezeti ingatlan? Lehet a leendő ház,amit kinéztem? saját tulajdonú házam nincs,amire felvehetném, a szüleim pedig nem engedik a családi házunkra nyilván felvenni.


2021. máj. 9. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, ha a ház sokat ér, te pedig kevés hitelt akarsz felvenni. Ha sokat, akkor kettő ház kell fedezetnek.
2021. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az én lakáshitelemnél is csak a megvásárolt ingatlan a fedezet. Be van jegyezve a tulajdoni lapra hogy az én tulajdonom, de a bank tett rá jelzálogot - terhelési tilalommal.
2021. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb lakáshitelnél a megvásárolandó ingatlanra kerül a jelzálog, tehát az a fedezeti ingatlan, de ilyen esetben a vételár egy részét saját forrásból, és/vagy támogatásokból ki kell pótolni. Létezik még helyettesítő fedezetes vásárlás, ezt akkor alkalmazzuk, ha nincs, vagy ha kevés az önerő, de van egy nagyobb értékű ingatlana a vevőnek, vagy a családjának, vagy van a plusz ingatlan fedezetes megoldás, ekkor mindkét ingatlanra bejegyzik a jelzálogot. Az utóbbi két esetben akár 100%-ban hitelből is lehet lakást venni, de nem minden bankban.
2021. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!