Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megvan az ügyvédi ingatlan...

Ha megvan az ügyvédi ingatlan adásvételi szerződés, akkor nem is mehetek addig a bankba (K&H) elkezdeni intézni a lakáshitelt, amíg nem jön vissza a földhivatalból? Ennek mennyi az átfutási ideje kb?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel
2021. ápr. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
az "intézést" a szerződéskötés előtt el kell kezdeni, a konkrét bankot ki kell választani, tőlük elkérni a feltételeket, aminek a szerződése be kell kerülnie, és a szerződés tervezetet is célszerű átnézetni velük. De ha jól értem, ez megtörtént. És a kérdés igazából nem az ügyintézés elkezdésére vonatkozik, hanem a hitelkérelem hivatalos beadására. Nos igen, annak kötelező melléklete a földhivatal által érkeztetett adásvételi szerződés. De az azonnal megvan. Amikor az ügyvéd beviszi a földhivatalba a szerződést (szokás szerint legkésőbb a szerződéskötés másnapján), rögtön visszaadnak több példányt az érkeztető matricával ellátva, lehet vinni a bankba.
2021. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves #2!


Köszönöm a választ!


Ez az első ingatlan vásárlásom, és valóban nem nagyon vagyok tisztában dolgokkal, próbálom összerakosgatni a lépéseket.

De ma beszéltem az ügyvéddel, aki tájékoztatott a dolgok menetéről.

2021. ápr. 9. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!