Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel igénylésénél...

Lakáshitel igénylésénél "hátrányba kerülök" e ha van még hátra diákhitel tartozásom?

Figyelt kérdés
Esetleg emiatt előfordulhat hogy kevésbé kedvező hitelfeltételeket kapok? Vagy ennyire nem számít bele a latba?
2021. máj. 13. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

En 1,5 hete kaptam meg a hitelbiralatot ugy, hogy van 2,5M diakhitelem, DH1, 2 es plusz es meg suliba jarok.

Ha a bankod 40-50%-t a netto jovedelmedhez nezi akkor ebbol a %-bol vonkdik le a diakhitel is, tehat nem tudod kimaxolni a lakashiteledet(ami jobb is) nert a diakhitelt is torleszteni kell ami az elso 2 evben a minimalber 1/12-ed resze, utana meg az elozo ket eves fizetes atlaganak az 1/12-d reszenek a 6%-a azt hiszem. 🙂

A diakhitel 1 es pluszt meg fel tudod majd hasznalni oneronek, jobb hitelkonstrukcioja van, mint barmilyen masik hitelnek, 0% THM-nel nincs jobb piaci hitel es az 1,99% THM-nel sem.

2021. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Ha a fizud 40 százalékából kijön mindkét törlesztő, akkor nem akadály.
2021. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet akkor ha még nem kell(ene) kötelező jelleggel fizetnem a diákhitelt a lakáshitel felvételekor mert levelezőre járok és van aktív jogviszonyom?

Akkor is úgy veszik hogy van diákhitelem vagy így nem "érdekli" őket?

2021. máj. 13. 19:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy a válaszokta! :D
2021. máj. 13. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Így is számít, igen.
2021. máj. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a helyzet, még nem kell törlesztenem, mert PhD hallgató vagyok egy évig még, de ugyanúgy beleszámolták a hitelbírálatnál, mintha már fizetnem kellene, ez kötelességük. Így is megkaptam, de viszonylag kis lakáshitelt igényeltem (12M).
2021. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En a masodik nesterkeozesem csinalom es meg 2 felev plusz a mostani vizsgaidoszak van vissza.

En mar most elotorleszten a diakhitel 1-t, mivel annak 1,99% THM-e van!

2021. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!