Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Régi, pici házat szeretnénk...

Régi, pici házat szeretnénk venni. Nincs a házban víz, csak az udvaron. Erre nem kapunk hitelt?

Figyelt kérdés

Teljesen kiakadtam. Én azt hittem bármire kap az ember hitelt. Lehet csak egy szabad felhasználásúval tudjuk majd megvásárolni?

A házba csak a villany van bevezetve, víz az udvaron, gáz nincs.



#Komfort nélkül
2021. máj. 14. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Félre ne érts, nem személyeskedni akarok, de aki 2021-ben egy komfort nélküli ingatlanra akar hitelt felvenni, az szerintem teljesen érthető módon egy nagyon kockázatos hitelkérelmező ügyfél, a bank szemszögéből, így érthető ha elutasítják.
2021. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ingatlanra nem adnak hitelt, legalább félkomfortosnak kell lennie.

Személyi hitelből viszont megoldható.

2021. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
38%
nem hiszem, hogy ez probléma lenne. Végülis ha építési telekre is lehet hitelt felvenni, akkor miért ne lehetne egy erősen korszerűsítendő házra. Nyilvánvaló, hogy nem jelen állapotában akarod lakni. Olyasmit ki szokott kötni a bank, hogy engedélyt kell kérni, ha olyan mértékben szét akarod verni a házat (akár teljesen lebontani), hogy közben előáll olyan állapot, amikor az értéke kevesebb, mint az értékbecsléskor.
2021. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Legfeljebb 7milliót fizetnénk érte. Ebből kb 1.5-2 millió az önerőnk. A 5-6 milliót gondoltunk felvenni.

Eddig nem volt dolgom hitellel. Nem is igazán tudom minek mi a feltétele, mik a különbségek. Azért akartuk a lakáshitelt, mert úgy hallottam az kedvezőbb mint a többi.

Szeretnénk ezt az ingatlant, mert úgy gondolom pest mellett ez igazán jó ár érte, mert amúgy maga a ház, tető elég jó állapotban vannak. Rendbetétel után simán nyernénk rajta.

2021. máj. 14. 09:20
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%
nem lesz egyszerű. Általában olyan 5 millió a minimális érték, ami alatt a legtöbb bank nem hitelez. Ez éppen fölötte van, de nem sokkal, várható, hogy a maximális 80%-nál (ami 5,6 millió lenne) lényegesen kevesebb hitelt adnak. Pót, vagy helyettesítő fedezet bevonása esetleg szóbajöhet.
2021. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!