Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel igényléséhez...

Babaváró hitel igényléséhez elég ha munkaügyi központban regisztrált munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Kapok álláskeresési járadékot (szociális segély) 4 éve. Ők fizetik a társadalom biztosításom is. A bank nem tudta meg mondani hogy ez elég-e a babaváró hitelhez szerintem elégnek kéne lenni mert fizetve van a tb-m Zöld lámpás vagyok 4 éve. Párom egyéni vállalkozó jövedelme +500e Ft/hó de csak 1 éve a bank azt mondta hogy ő így teljesen megfelel a kérdőjel én vagyok. Szeretnénk igénybe venni de sehol nem tudták meg mondani... Hol kéne efelől érdeklődni?

2021. máj. 14. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
+500 eFt jövedelme van a párodnak, de te azért szociális alapon felveszed a segélyt már 4 éve..............
2021. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Hogy érted, hogy a bank nem tudta megmondani? Ők bírálják el a hitelt, ilyen nincs, hoyg nem tudja a bank, hogy milyen jövedelmet fogadnak el és mit nem.
2021. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy négy éve álláskeresésünk vagy? Az max 3 hónap. Utána a tbd sincs rendezve.


És a babaváróhoz nem elég a zöld lámpa, járulékfizetés kell. So called munkahely. Úgy làtom, ez a szó nem nagyon mond neked semmit.


Ha a férjed nem volt hosszabban munkanélküli a vállalkozása előtt, akkor az is elég.

2021. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szinte gondoltam hogy kötekedés/irigység fog menni.

18 éves koromtól vagyok állás kereső minden éven 3 hónap munka igazolva van így fizetik a tb-t.



Utolsónak köszönöm.

2021. máj. 14. 12:06
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
3 év TB biztosítotti jogviszony szükséges a Babaváróhoz, ez a leírtak alapján egyikőtöknek sincs meg. Neked azért nem, mert csak ellátásra jogosító státuszod van, a férjednek meg azért, mert még csak 1 éve biztosított. Ha a férjednek volt korábban munkaviszonya a vállalkozás előtt (max 30 nap megszakítás lehet) és úgy összejön a 3 év, akkor van esély.
2021. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Igen, az 5. jól mondja. Egyébként 1 keresetre nem babát kellene várni, hanem építeni az életed. Csak tanács.
2021. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#6 köszi a tanácsot de az 1 kereset +500eft/hó. Mire félre rakunk legalább 20milliót addigra leszünk olyan 40 évesek és akkor én is dolgozok, és csak egy házunk van kocsi nincs, nyaralás sincs. Na most mi régi modiak vagyunk nem akarok +30 évesen 1.gyereket szülni hanem 23-24 évesen. 3 gyereket tervezünk ezért is szeretnénk ki használni a CSOK adta lehetőségeket.

2021. máj. 14. 19:48
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Mi az, hogy +500 ezer? Mitől plusz, mihez jön ez hozzá? A te szociális segélyedhez?
2021. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem régimódi vagy, hanem tanulatlan és lusta. Ne keverjük a fogalmakat. Én is fiatalon szültem, 26 évesen, de addigra nekem nem 8 év munkanélküliség volt az össz eredményem, hanem két diploma meg 4 év munkaviszony.
2021. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Eléggé kevered a dolgokat. Babavaro hitelhez nem az kell ami orvosi ellátáshoz.

A leírás alapján jelenleg sajnos egyikotok miatt sem vagytok jogosultak.

2021. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!