Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáshitelek futamideje...

A lakáshitelek futamideje csak 5-10-15-20-... év lehet, vagy 5-tel nem osztható szám is? Pl 4,7,13 éves futamidejű hitel?

Figyelt kérdés

Idén töltöttem a 60-at és az interneten azt találtam hogy úgy nem adnak már hitelt, hogyha az az ember 75 éves korában vagy utána járna le. Szeretnék felvenni a gyerekem kisegítésére némi lakáshitelt és 15 éves hitelt már pont nem tudnék felvenni a korom miatt, de a 10 évesnek pedig túl nagynak találom a törlesztőrészletét.


Az lenne a legjobb, ha 14 éves futamidejű hitelt tudnék felvenni, mert az még nekem jól jár le, 75 éves korom előtt. Ilyen létezik, vagy csak a 10 éves lehetséges már? Az internetes kalkulátorok engednek így számolni (hogy 14-et írok be, vagy akármennyi évet) de nem tudom a valóságban van-e ilyen.


2021. máj. 22. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
miért nem szállsz be kezesnek az övébe? vagy adod a lakásodat fedezetnek az ő hitelébe
2021. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő eddig külföldön dolgozott, most költözött haza és nincs itthoni igazolható jövedelme, még egyelőre nem hitelképes, de a hitelt most szeretnénk felvenni.
2021. máj. 22. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyi évre számolják ki, amennyire csak akarod.
2021. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Barmennyi lehet, de mivel ezt a 75 eves korlatot nem egy jogszabaly irja elo tudtommal igy meglepodnek ha minden banknal igy lenne. Azt ajanlom hogy bankmonitor.hu-n kerj visszahivast egy hitelszakertotol, ok visznek minden bankhoz szoval tudni fogjak azt is hogy melyik a megengedobb eletkorban, es ingyen segitenek akkor is ha vegul nem kotsz szerzodest.
2021. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Összsen 3 bank hitelez 75 éves korig, ebből a KH-nál valóban nem lehet pl a 10 éves kamatperoódusú hitelt 14 évre felvenni, de a BB-ben pl lehet. OTP-ben is, de az nagyon drága. Szerintem egy ilyen hosszútávú elköteleződésnél jobb lenne, ha kibárnátok, amikor a gyereked is hitelképes (3h munkaviszony elég hozzá), igényelje ő a hitelt, Te csak adóstárs legyél.
2021. máj. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy úgy tennék, ahogy az 5-ös,vagy ha a gyerek keres annyit, hogy a 10 évest fizetni tudja, akkor azt venném fel 5 évre fixálva és 5 év körül a gyerekkel kiváltatnám.
2021. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!