Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Osztott munkaidő csak akkor...

Osztott munkaidő csak akkor lehetséges ha a szerződésben is benne van hogy osztottan is be vagyok osztható dolgozni?

Figyelt kérdés

Magyarán: ha eddig 10-18-ig dolgoztam mert a szerződésem szerint napi fix 8 órás vagyok és most a főnök kitalálja hogy 10-16-ig meg 18-20-ig leszek beosztva (a két órával meg csináljak amit akarok mert azt nem fizeti) akkor erre csak akkor lenne joga, ha a szerződésben is ez lenne?


Más kérdés hogy tök8 mihez van joga úgyis azt csinál amit akar nekem meg jogom van jó pofát vágni hozzá ha nem akarok másnap utcán lenni.

Csak kérdezem hogy egyáltalán van-e hozzá joga papíron.


2015. nov. 19. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Mt. 100. § "A munkáltató - a felek megállapodása alapján - a napi munkaidőt legfeljebb két részletben is beoszthatja (osztott napi munkaidő). A beosztás szerinti napi munkaidők között legalább két óra pihenőidőt kell biztosítani."


Tehát kell megállapodás, nem oszthat be saját kénye-kedve szerint így.

2015. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ már tudom a jogszabályt.

A valóságot is elmesélem: eszerint nincs joga hozzá de szarik rá mégis megteszi ha van joga ha nincs, én meg mit tehetek, befogom a számat és tűrök vagy megszólalok és repültem.

2015. nov. 20. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!