Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szüleim 60 és 63 évesen...

Szüleim 60 és 63 évesen kaphatnak 5 millió ft lakáshitelt 15 évre, ha apukám csak 100 ezer forintot keres? Van ilyen bank?

Figyelt kérdés

Anya keres már nyugdíjjal együtt 400 ezer forintot, apukám bejelentve csak nettó 100 ezret. Egyrészt a koruk miatt kérdezem, hogy ennyi időre még kaphatnak-e lakáshitelt úgy hogy anya 60 évesen lenne a fő adós, másrészt pedig mert apa csak papíron 100 ezret keres, akkor ő lehet-e (a házasság miatt kötelező) adóstárs?


Egyébként ez olyan kevés hitel, hogy pár éven belül szeretnénk kifizetni előtörlesztéssel, csak mégis a 15 éves lenne a legjobb a kevesebb kötelező havi törlesztő miatt. Amit vennénk ingatlan, ott is 75-80% lenne az önerő.


2021. jún. 6. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Kizárt.
2021. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Melyik okból? Ketten együtt 500 ezer forint a hivatalos havi bevételük. Esetleg nincs ilyen, hogy kettejük közös bevételeit nézik?


Vagy a kor a baj?

2021. jún. 6. 09:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj?

- életkorok

- apud 100-a

- 15 évre (2, 60-asnak...az 75 év!!!)

2021. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Állítólag van pár bank, amelyik ad 75 éves kori lejáratig.


És anyukám egyedül fel tudna venni hitelt? Ő 400 ezret keres egyedül.


Akár 10 éves hitelt is, ha nincs más választás.

2021. jún. 6. 09:56
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Fedezet? Önerő?
2021. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Fedezet: Amit vennénk ingatlant, az lenne a fedezet. Vagy ha nem így érted, a szüleimnek is van egy közös lakása, ami megmarad. (Úgy vennénk új ingatlant most, hogy meglévő nem kerül eladásra.) Az is lehetne fedezet, illetve van még a családban 1-2 ingatlan közeli rokonoknak, amit be lehetne vonni fedezetként, ha arról van szó.


Önerő: 75%-80% önerő van, vagyis a leendő kb 20-22 milliós ingatlan vételárából már rendelkezésre áll 15-17 millió a családnak. Tényleg csak néhány millió hitel kellene.

2021. jún. 6. 10:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéssel nekem a következők a meglátásaim:

- A kérdésed az, hogy van-e ilyen bank, miközben a 4-es válaszodban azt írod, hogy vannak ilyen bankok, tehát magát a kérdést megválaszoltad.

- Az én tapasztalatom szerint 60 évesen 15 évre egészen biztosan nem fognak tudni hitelt felvenni, mert hiába a "kis" összeg, a hitelező intézménynek ez kockázat.

- Ha valóban 500 ezres tétel papíron a szülők fizetése (ami ugye több, mert ahogy én értem, apud többet keres feketén), akkor miért 15 évre szeretnének hitelt felvenni? Gyors kalkuláltam egyet, ez havi 35-40 ezer forint törlesztő lenne. Ha azért, mert van más hitelük is amit fizetnek, akkor az még jobban csökkenti az esélyét a lakáshitel felvételének.

- Ha szüleid azt mondanák, hogy törlesztik 5-10 év alatt, akkor reális esélye van a sikerességnek, de 15 évre ilyen kondíciókkal nem hiszem sajnos.

2021. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem
2021. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7. Köszönöm a részletes választ! A szüleim későn vállaltak gyereket, én még nem dolgozom, hanem főiskolára járok, nincs felnőtt fizetésem. Nekem lenne véve egy lakás, de én még nem tudok hitelt felvenni, mert csak diákmunkában dolgozom (de abban jól keresek). A törlesztőjét a hitelnek amit felvesznek a szüleim én fizetném egyébként és szeretném amúgy kifizetni a hitelt néhány év alatt, de biztosabbnak érezném, ha a havi törlesztő minél kisebb maradna azért. (Nekem még nem mindegy 35 ezret vagy 50 ezret kellene.)
2021. jún. 6. 10:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Több bankban is megoldható a kért hiteligény. Pozitív, hogy sok az önerő. A szüleid jövedelme bőven elég a tervez4ett hitelhez. Több bank is szóba jöhet, de csak olyanok, ahol 75 éves korig hiteleznek.
2021. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!