Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Diákhitel miért éri meg a...

A Diákhitel miért éri meg a hitelezőnek? Van valami "buktatója"?

Figyelt kérdés
Ugye kamatmentes (legalábbis bizonyos típusai), szóval annyit fizetek vissza, amennyit felvettem. Egyáltalán nem vagyok jártas közgazdaságtanban, de nem tűnik jó biznisznek, hogy kvázi jófejségből kölcsönadok másoknak és semmit nem profitálok belőle. Az államnak nyilván jó, ha valaki diákhitelből diplomát szerez, de pl. a DH pluszból (kamatmentesen lehet szabad felhasználásra felvenni 500ezer forintot) mit profitál? Akár egy nyaralásra vagy egyéb, nem a tanulmányaimat segítő/könnyítő dologra is elkölthetem.

2021. jún. 13. 11:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10. Én alapvetően szintén úgy gondolom, hogy bár nehéz, de meg kell tanulnunk hitel nélkül élni. A hitelnek kb. két formája van aminek van valami értelme: a beruházási hitel (vagy a vállalkozást finanszírozó hitelek), mert ott a hitel költségét (kamatok, díjak stb.) jó esetben kitermeli a vállalkozás nyereséges tevékenysége (ez vonatkozik a befektetési célból vett lakóigatlanra is). A másik a lakáshitel, ahol megspórolja a bérlet költségét és kb. az a fedezete az adósságszolgálatnak. A többi hitelforma nem is olyan régi és a modern fogyasztói társadalom terméke: amikor az agyhalott csőcselék egymással versenyez fogyasztásban, akkor lehet őket lerabolni mindenféle jól megtervezett banki termékekkel. De számomra azért további kivételt képez a tiltólista alól pl. egy 0% THM-mel bíró Diákhitel is.
2021. jún. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

"Kamatozik az, csak az állam, azaz mi az adónkból fizetjük helyetted."


Ne írj már ekkora baromságot, könyörgöm.


"mi fizetjük" Jah mert csak te adózol eben az országban?

Kamatot fizet a hitelfelvevő a DH1 után..


Furcsa, de én is fizetek adót, amikor egyetemista voltam, SZJA-t fizettem, meg Áfát, most a munkabérem után egy valag adót, járulékot. Jah és felvettem a DH2-t, nulla kamat mellett. A kérdező is fizet adót, tehát akkor ő fizeti magának a kamatot?


Jah mégvalami: 10000x inkább erre költsön az állam, mint a rengeteg felesleges stadionra, és egyéb látványsport beruházásokra, TAO támogatásokra (1000 milliárdokról beszélgetünk). Légy szíves akkor ott is hallasd a hangod, hogy te/mi fizetjük.

2021. jún. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
10 Hitelt lehet jól és rosszúl is használni. A mobil telefon vásárlás nem ép a legjövedelmezőbb befektetés.
2021. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem a legjövedelmezőbb, de szükségem lenne rá és 24 évesen nem hiszem, hogy a szüleim dolga lenne venni nekem egyet. Az pedig inkább hátráltatná a tanulmányaimat és a mindennapi életemet is, ha a jelenlegi 6 éves sz#rral kínlódnék továbbra is és esetleg pár havonta költenék rá több ezret, hogy működőképes maradjon. Nyilván nem csak erre kéne diákhitel, de ez is egy az okok közül.
2021. jún. 14. 09:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!