Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik egy lakáshitellel,...

Mi történik egy lakáshitellel, ha a hitelező bank csődbe megy?

Figyelt kérdés

2021. jún. 21. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Megveszi az állományt egy másik bank. Olyan nem fordulhat elő, hogy nem kell visszafizetni.
2021. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is erre gondoltam, hanem, hogy a bank követelheti-e a fennálló tartozást egyösszegben, mondván, hogy csődbe megy...
2021. jún. 21. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
#2: Nem. A szerződés az szerződés. A bank jogutódjára is érvényes.
2021. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

A banknak joga van menet közben változtatni, de erről téged informálnia kell és adnia minimum 5 munkanapot rá, hogy NEM-et mondjál a változásokra, ez esetben egy összegben kell fizetned.


Nekem kedvezményes 2,8%-os hitelem volt, bumm küldtek egy levelet ezentúl 12,3% lesz, másik lehetőség fizessek 5 napon belül. Elrohantam másnap 2 bankba, az egyik az 5. napra bírálta el a hitelkérelmemet és 12,8%-os ajánlatot adott WTF!, a másik lassabb volt 7 nappal később adott 9,8%-ost.


Szerintem ezek mind összejátszanak egymással!

2021. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen minden a szerződéstől függ. Azok a fránya apróbetűs részek, ugye...
2021. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

#4, azért ne írjunk már butaságot, mert nekünk volt egy rossz tapasztalatunk. Ha nem fix kamattal kötöttük meg a kölcsönt, akkor a szerződésben is benne van, hogy az x időnként változhat (attól függ, milyen kamatperiódust választottunk). Még az is benne van, hogy mi alapján. (Illetve zárójelben jegyezném csak meg, hogy ha a bankok összejátszásának tekintjük azt, hogy nem a hasukra ütve határozzák meg az aktuális kamatokat, hanem az MNB által szabályozott mutatók alapján, akkor igen, "összejátszanak"...)


Az az igaz, amit az első kettő válaszoló írt, tehát valaki más átveszi a teljes szerződésedet úgy, ahogy te azt megkötötted.

2021. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!