Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő, ha ok nélkül...

Mi a teendő, ha ok nélkül vagyok minuszban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves vagyok, ezért még OTP junior kártyát használok, amin nincsennek hitelkeretek meg hasonlók. Ezt a kártyát az ösztöndíjak miatt kellett létrehoznom és azóta is csak ott vannak meg adva az adatok. Semmilyen oldalon nem adtam meg. Az egyik ösztöndíjban havonta raknak rá 10.000 ft-t, azonban ez májusban eltűnt a kártyáról. Először azt hittem, hogy esetleg nem utalta rá az Alapítvány, de később amikor kapcsolatba léptem velük küldtek bizonylatot. Ebben a hónapban ismételten lefogott 4000 ft-t, mostpedig 8000 ft minuszban vagyok. Eközben egy másik ösztöndíj programból várok 70.000 ft-t és fogalmam sincs, hogy már ráérkezett-e és ezt is lefogták valamire. Ilyenkor mi a teendő?



2021. jún. 24. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Vagy netbankon megnézed milyen pénzmozgás volt a számlán, vagy bemész a bankfiókba kérsz egy bankszámla kivonatot és ott megnézed.
2021. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Belépsz a netbankba és megnézed a számlatörténetet, mire ment el a pénz.
2021. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a számlatörténetet/kivonatot. Lehet, hogy volt egy levonás kártyadíj címén, meg egy számlavezetés díj.
2021. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Bankszámlakivonaton minden rajta van. Nézd meg!

Egyébként egy technikai észrevétel, a kártyádon egy forint sincs, mert ott nem tárolnak pénzt. A bankszámládon van a pénz, amihez van kártyád és azzal tudsz fizetni.

2021. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bankszámla kivonat, vagy számlatörténet fül alatt nézd meg, hogy milyen pénzmozgások voltak a számládon. Abból ki kell derülnie, hogy mekkora összegek jöttek be, meg annak is, hogy mik mentek ki.

Ha ismeretlen eredetű fizetések voltak, le kell tiltatni a kártyát, kérj segítséget a szüleidtől.

2021. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Egy jó tanács:

OTP-t kerüld messzire.

K&H sokkal jobb.

2021. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Másik jó tanács: K&H-t is kerüld... Valaha jó volt, de mára katasztrófa. Telefonos ügyfélszolgálat, a netbank és a bankfiókok is amelyekben jártam.
2021. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Miért katasztrófa? Nekem 6 éve semmi bajom velük
2021. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem meg csak az volt, azért is hagytam őket. A telefonos ügyfélszolgálat ugyanarra a problémámra mindig mást mondott, attól függően, hogy épp kivel beszéltem, a bankfiókokban befektetési ügyben többször is addig várattak, hogy inkább felálltam és otthagytam, a panaszra meg az volt a válasz, hogy az egyetlen ember, aki a (nem kicsi bp-i) fiókban befektetéssel foglalkozik az épp megbeszélésen volt (persze nekem nem mondták, hogy ez van és számítsak arra, hogy min. 1 órát kell majd várnom), az ebank is úgy szr ahogy van és még sorolhatnám.

Több, mint 10 évig voltam az ügyfelük, de örülök, hogy megszabadultam tőlük. Egy nagy rakás... nulla az egész.

2021. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Én Erstétől mentem át. Az mindennek a legalja :(
2021. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!