Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az ügyfeleim sokkal gazdagabba...

Az ügyfeleim sokkal gazdagabbak mint én (sokuk ok nélkül). Hogyan lehet ezt kezelni, elfogadni?

Figyelt kérdés

2 diplomát tettem le, 2 idegen nyelven beszélek, 10 éve vagyok a szakmámban. 1 éve indítottam saját céget, de pofon csapott az, hogy sok tanulatlan, butának tekinthető ember sokkal jobb anyagi körülményeket tudhat magáénak mint én.

Pl huszonéves nagyképű, lenéző, okoskodó srác. Nincs tisztában a fogalmakkal de kiosztja nekem a feladatokat, fizetni persze nem nagyon akar, pont nincs nála pénz. A cége árbevétele meg 400 millió forint, szolgáltatásból. Jókor volt jó helyen, nem is titkolja, nagyzol vele hogy rászakadt a könnyen jött pénz.

Harminc éves férfi, egykor azonos anyagi körülmények között haverkodtunk. Sikeresen befektetett a bitcoinba, most milliárd feletti vagyona van. Nem csinál semmit, nem képzi magát, nem dolgozik. De ezt az ember orra alá dörgöli. Pl hogy “látod az a sok diploma, aztán a Honda Civikkel jársz, mégha új is”. Az áraimon alkudozik, megjegyzéseket tesz rá. “Szegeden ez 20%-al kevesebb” hát akkor oda kell menni!

40 éves férfi, nincstelenként ismertem meg a válása után. Sokat segítettem neki, barátok voltunk. Még a lakásomat is olcsón kiadtam neki régen hogy hamarabb összeszedje magát. Ehhez képest eljött hozzám és benyögi hogy ő lett már 5. Éve az ország egyik legsikeresebb értékesítője (tényleg így van) és saját céget akar indítani 50 millió forintból. Amikor mondtam, hogy a régi barátságra való tekintettel 100 ezer forintot kérek tőle akkor húzta a száját, majd később telefonon benyögte, hogy pont ezért nem gondolta, hogy pénzt fogok kérni tőle! Majd letiltotta a számomat. Később megtudtam hogy elment a konkurencia csilivili irodájába a belvárosba, ahol mindenféle értelmetlen, felesleges, modernnek titulált szolgáltatásra hivatkozva 250 ezret kértek tőle, amit boldogan kifizetett, azóta is az ügyfelük.


Hogyan kezeljem ezt? Hogyan lehet egyáltalán? Vannak rendes udvarias emberek is, de ritka. Elég rosszul érzem magam emiatt hogy egy csomót tanultam, dolgoztam, tovább képeztem magam, erre lenéznek azzal hogy a piaci árat se akarják nekem kifizetni és fikáznak a magas lóról lenézően. Ma is volt egy ügyfél aki elkezdett alkudozni konkrétan. Arra gondoltam, hogy bár annyira nincs rá keret, de felveszek egy titkárnőt és megmondom az ügyfeleknek, hogy fizetni kifelé lehet a hölgynél. Akkor talán nem merik ezt megcsinálni.

Más is érezte így, hogy nem neki való ez a vállalkozósdi és jobb volt beosztottként, amikor nem kellett pénzről egyezkedni senkivel? Marha kellemetlen. Meg az is, amikor hónapokig nem fizetnek és úgy kell könyörögni telefonon. Vagy volt olyan, aki konkrétan a mai napig tartozik szerződés mellett 500 ezer forinttal. Meg azzal amit arra fordítottam, hogy hivatalos úton visszafizesse. Kiderült, hogy vagyonosként mára semmi nincs a nevén és papíron az USA-ban él. Persze nem, de behajthatatlan az összeg, már el is engedtem. Ráment több napi munkaórám.


2020. jan. 29. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, de neked nem való ez a vállalkozósdi, nem rosszból mondom, de ez nem a te világod, ami nem baj, csak alkalmazkodni kell ehhez a helyzethez, de inkább születni kell erre. Mondjuk azt nem értem, miért keletkeződik ennyi kintlévőséged, üzletben nincs barátság, sem kölcsönadás, sem kérés. És azt is beláthatod, diploma nélkül is van élet, hajjaj, de meg lehet nélküle is élni, és te nagyon lenézed, butának tartod aki nem iskolázott, és rájössz hogy nem is olyan butácskák mások. Valamit azért tudhatnak amit te nem, ha előbbre tartanak anyagilag mint te.

Javaslom sűrgősen változztass nézetet, ezzel az irigységgel, lenézéssel csak egy kis hülyének fognak nézni, és mint tudjuk az nem a sikerhez vezető út. Itt nagyon fontos a személyiséged, tartásod, és mindenféle embert tudj elfogadni és kezelni.

2020. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

a kérdésedből az jön le, hogy ha neked is bejött volna az élet, ugyanígy viselkednél és lenéznéd azokat, akiknek nincs.


kit érdekel, hogy ki milyen formában néz le téged vagy nem vagy ki honnan jött? ha a pénzről nem akarsz egyezkedni, valóban a titkárnő megoldást jelenthet, fix ár, itt fizetheti, kész-


az, hogy egyesek nem fizetnek, tartoznak, húzzák-halasztják, sajnos teljesen normális a vállalkozói világban. ha ilyeneket nem tudsz hatékonyan megoldani, akkor tényleg nem neked való.


de ezek az emberek semmivel nem tartoznak neked, miért gondolod, hogy kéne adnia 100 ezer forintot, csak mert neki van? vagy úgy néz ki, hogy van. semmi közöd hozzá, hogy miért nem ad, sütögesd a saját gesztenyédet, az ő stílusuk meg őket minősíti, tojni kell rá.

2020. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelő irodában dolgozok, van jó pár ügyfelünk aki kőgazdag. Van aki szerencsés, van aki jó helyen volt jó helyen, van aki jól csinálja a szakmáját vagy jól helyezkedik

Mindenki a maga sorsának kovácsa, nem kell irigynek lenni a másikra, mi sem vagyunk irigyek az ügyfeleinkre, hiszen belőlük élünk. Persze a filléreskedést mi is érezzük, de ezt is lehet kezelni. Ha valakinek tartozása van, akkor kell küldeni neki írásban fizetési felszólítást, majd ha nem teljesíti, akkor fizetési meghagyásra kerül a sor.

2020. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
A huszoneves nagykepu milyen szolgaltatasokkal foglalkozik?
2020. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1. Nem irigykedek!

2. Nem nézek le senkit és soha nem is tenném!

3. Akiket felsoroltam a 3. kivételével (aki az üzletkötő) valójában semmit nem tettek le az asztalra! Nem azért mert nem jártak egyetemre, hanem mert buták! Azért azok mert ők pl kijelentik, hogy nem fognak majd iparűzési adót vagy kamarai hozzájárulást fizetni. Miközben elmagyaráztam nekik részletesen mit miért kell. Erre azt mondják rám, hogy én rajtuk akarok nyerészkedni és ha mással alapítanák a céget akkor azzal ezeket nem kéne majd kifizetni! Igen, az államnak fizeti saját maga, nem nekem! De ezt sem érti meg! Ezért buta! Ezért mondom azt rájuk, nem azért mert nem jártak iskolába!

4. Nem kell senkinek 100 ezer forintot vagy bármit adnia nekem, csak mert neki van. Ezt rosszul olvastad ki! De ha időpontot kér tőlem valaki, eljön hozzám mint ügyfél az irodámba, 2 órát foglalkozom vele, majd azt mondom, hogy a cégalapítás 100 ezer forint lenne ha úgy gondolja és ezután húzza a száját és köpköd rám ... majd ezután máshol kipengeti 250-et lazán. És még nem is kértem tőle konzultációs díjat a barátságra való tekintettel. 2 órám ment el vele.

5. A nem fizető ügyfelek: elhozza a papírjait, elmondja a magáét majd a végén amikor mondom mennyi lesz az 1 órás konzultáció vagy az előzőleg már elvégzett munka akkor elkezdik: “most pont nincs nálam annyi, majd behozom legközelebb, jövő hónapban úgyis jövök majd akkor egyben odaadom”. Ilyenkor mit csináljon az ember? A papírjait nem tarthatom vissza!

6. Az a srác a kapcsolatain keresztül “tanácsadást” végez egy nagyobb cégnek. Gondolhatod. Én a bevásárlólistát nem bíznám rá de új X5 BMW-vel érkezik meg.

2020. jan. 29. 12:49
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Te az ügyfeleidből élsz. Ne a nagyképűséget lásd ezekben az emberekben, hanem a pénzeszsákot. Csóró Géza 10 ezret se fizetne a szolgáltatásodért. De ezek a gazdagok százezreket is akár. Csak nem lenézni kell őket, hanem kinyalni a feneküket.
2020. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor a rossz emberek találnak meg mert pont ezek a gazdagok felejtenek el pénzt hozni magukkal amikor fizetni kellene meg ők jajgatnak, hogy hú de drága minden (nem megy jól most az üzlet, ezt is mondták nekem miután bemutatta az új AMG Mercijét az ügyfél :D) amikor így is Pest megyei árakkal dolgozom az egyik legfrekventáltabb budapesti helyszínen. Remélem jönnek majd többen normálisak.

Érdekes van olyan 26 éves visszatérő nő ügyfelem, akinek közepesen mennek a dolgai, de már ki van készítve a pénz amikor megy el, mindent ki akar fizetni, még a fénymásolást is. Ilyen emberből lenne jó több.

2020. jan. 29. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs nála pénz, akkor írsz utalásos számlát és a kezébe nyomod, de ha k~pes elhagyni, akkor nyugodtan postázd ki neki tértivevénnyel vagy küldd el e-mailben. Nálunk érdekes módon fizetnek az ügyfelek. Vagy már időpont egyeztetéskor mondod/küldöd az infót, hogy konzultációs díj ennyi és ennyi, készüljön úgy vagy kapja az utalásos számlát.
2020. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

"2 diplomát tettem le, 2 idegen nyelven beszélek, 10 éve vagyok a szakmámban. 1 éve indítottam saját céget"


Mert nem ez számít, hanem kb. az, hogy mennyire érted meg a körülötted lévő világot, és mennyire vagy képes alkalmazkodni hozzá. Sokszor a saját beidegződéseidet, hiedelmeidet is meghaladva.


Ezt most nem azokra a gazdagokra mondom, akiknek volt egy jó húzásuk, aztán lenéznek másokat. Akik olyan, mint akikre én gondolok, az út már kiölte belőlük az arroganciát.


Ne a szaktudásodba, a diplomáidba, a ledolgozott éveidbe kapaszkodj. Kezdj tiszta lappal mindent! És ne félj elengedni azt, ami régi, de nem hoz elég pénzt.

2020. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Egy Civic Type R 13M Ft, nehogymár valakinek ciki legyen mert úgymaradok :P
2020. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!