Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Én számíthatok valamilyen...

Réti bubuzér kérdése:

Én számíthatok valamilyen jutalomra, kompenzációra, vagy segítségre?

Figyelt kérdés

Nincs devizahitelem, ugyanis amikor nem volt pénzem, nem vettem plazmatévét, nem mentem nyaralni, nem vettem Szutyokit 0-ás kezdőrészlettel, megnéztem, hogy mennyibe kerülnek a dolgok, és az olcsóbbat választottam, egyszóval nyújtózkodtam, amíg a takaróm ért. Röhögtek is rajtam, hogy miért nem veszek meg mindent áruhitelre. (Most meg megy a rinya, hogy viszi a bank a házat, kocsit, gyerekeket rabszolgának stb.)

Egy hitelem van, forint alapú lakáshitel, a törlesztőrészlet most emelkedett 33ezerről 35ezerre.

Ha a most bajba került devizahteleseket megsegítik, akkor nekem jár majd valami? Vagy manapság csak a hülyéket jutalmazzák?


2010. aug. 26. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

nézőpont kérdése. ők hülyék ez tény, de az emberek többsége hülye, mi kisebbségben vagyunk.


viszont elsősorban ők azért szopnak, mert be lettek etetve, mondhatni az állam hagyta, hogy megszopassák őket. persze az tény, h ők választották meg többségében a hülye kormányt(ahogy most is)

2010. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

miért is hülyék??mert te anno"okosan " döntöttél a ft hitel mellett,nem biztos, h a devizahitelesek ostobábbak.

hidd el,sok ember nem plazmára és kocsira vágyott,csak szimplán lakásra-ahogy én is.

az, h most szopunk,köszönhetjük a kedves mindenhatóinknak..

árfolyamingadozást természetesen mindenki bevállalt akkor,a szerződés is ugy szólt, de ilyen nagy mértékűre senki se számitott.nézem a jót a rosszban: még mindig jobb, mintha japán yenben adósodtam volna el, na az egy oltári szivás lett volna.

2010. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most erre mit mondjak? Nagyon leegyszerűsítve a devizahitel szerződés így szól: kapsz 1000 frankot, de forintban kell törlesztened. Emiatt vállalnod kell az árfolyam változásából eredő kockázatot. A törlesztés mértékét félévente határozzuk meg, vagyis nem tudjuk előre megmondani, mennyit kell majd pontosan visszafizetned.


Ilyen szerződést épeszű ember nem ír alá... és ez tényleg nem atomfizika...

2010. aug. 26. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:

meg lehet nézni, hogy a 140-150es svájci frank árfolyamnál mennyi volt a magyar jegybanki alapkamat....

Ha nem vitték volna le, hogy a ft hitelek kamatai is kedvezőbbek legyenek, akkor a devizahitelesek nem szívtak volna ekkorát...

2010. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi eszetlen ember között csak egy okos van?
2010. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van!!!!!!

Felüdülés ilyet is olvasni ezeken az oldalakon!

2010. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem biztos, h a devizahitelesek ostobábbak.

hidd el,sok ember nem plazmára és kocsira vágyott,csak szimplán lakásra-ahogy én is"


Ahham. És közben spekulált az árfolyamra. Hiába no, a spekuláció nehéz szakma, és tudni kell alázattal viselni a veszteséget.


Mégis miért kezd CHF árfolyam-spekulációba Margit néni a hetedikről?!? Nem is értem! HA VALAKINEK FORINTBAN KELETKEZIK A JÖVEDELME, AZ FORINTBAN IS ADÓSODJON EL! Vagy spekuláljon, de akkor tudja azt is, hogy az nagy bukó tud lenni...


A saját lakás meg klassz dolog tud lenni, de inkább csak akkor, ha emelkedik az értéke. Meg ha van rá pénz, nem máséból kell megvenni. Mondjuk sokan azt sem tudták elképzelni, hogy csökkenjen. Apám is azt mondogatta, hogy az ingatlanban van a biznisz, annak mindig csak felfelé megy az értéke..:) Hoppá!

2010. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!