Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Bank kód (bank code)...

SOS! Bank kód (bank code) K&H-nál mi? Annyit tudok, hogy 3 karakter. Valamint a (branch identifier) 4 karakter kéne, hogy legyen, de én 8 karaktereset találtam a hivatalos honlapon. (LENT)

Figyelt kérdés

Bajai K&H bank branch identifier-e: 10200081 (ez sajnos 8 karakter 4 helyett)

Bank code pedig szerintem 801, mert az IBAN számom úgy kezdődik, hogy HU80 1..., de nem tudom biztosan.


Jövő héten kezdek el dolgozni és ki kell töltenem egy formot a fizetésről és nehézségekbe ütköztem. Hívtam a K&H ügyfélszolgálatát, de nem tudott segíteni a fiatal ügyintéző.



2021. júl. 14. 11:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Az OTP oldalán találtam értelmes infókat a bak kódról. Leírom, hátha még valakinek kell, hogy a K&H bank kódja 104


OTP-s link, ahol elmagyarázzák ábrával: [link]

2021. júl. 14. 11:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Jajjjajjjajjjj. Egy kicsit rendet teszek a fejedben:

A magyar GIRO számlaszám 2x8 vagy 3x8 karakterből áll. Az első nyolcas tag a bankot, a második és a harmadik az ügyfelet azonosítja. Az első nyolcas tag összetétele XXXYYYYZ:

-Az XXX (1-3. számjegy) lesz a bank kódja. Ez a K&H-nál alapvetően 104, de a régi ABN-es számláknál ez 102. Az OTP-é 117, Erste-é 116, Raiffeisen-é 120, Gránité 121.

-Az YYYY (4-7. számjegy) a branch identifier, ami a fiókot azonosítja.

-A Z (8. számjegy) egy ellenőrző számjegy, amit egy speciális formulával lehet kiszámolni. Célja, hogy az 1-7. számjegyekben bekövetkezett elgépelés esetén kijelezze a hibát.

Az IBAN számlaszámod a HU országkódból, 2 db ellenőrző számjegyből és a GIRO számlaszámodból áll: HUNN XXXY YYYZ AAAA AAAA AAAA AAAA.

-A HU országkód utáni NN, 2 ellenőrző számjegy, ezt esetedben figyelmen kívül kell hagyni, így 102 a bank code.

2021. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen a hasznos választ. Mit jelent az, hogy régi ABN-es számla? Az én számlám 2018-ban lett létrehozva.
2021. júl. 15. 09:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ABN Amro egy holland bank, mely egy időben Magyarországon is jelen volt, azonban a K&H felvásárolta a magyar leányvállalatot. Így az ABN 102-es bankkódja a K&H-hoz került. A te eseted érdekes, mert általában a régi számlák használják a 102-es kódot, de van néhány kivétel.

Nem lehet, hogy valamilyen speciális bankszámlád van?

2021. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Prémium bankszámlám van, mert édesapám jól keres és általa csináltathattunk nrkrm is. Az speciálisnak számít?
2021. júl. 16. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán lehetséges. Lehet, hogy a K&H ezáltal is megkülönbözteti a prémium és nem prémium ügyfeleket. 2x8-as vagy 3x8-as a számlaszámod? (Az utolsó 8 számjegy nulla vagy nem?)
2021. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem.
2021. júl. 17. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!