Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha önkormányzati lakásban...

Ha önkormányzati lakásban hivatalosan halálesetkor én továbblakok ott és nem fizetek vidanetet akkor azt rajtam hajtják be akkor is ha elôtte nem én fizettem?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

1. halálesetkor be kellene jelenteni a szolgáltatónál

2. új bérleti szerződést kötni

3. te felnőtt vagy?

2021. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalt a szerződéskötő, akkor a szerződés is megszűnik érdekmúlás miatt. A törvényes örökösnek kell jelezni a szolgáltatónak.
2021. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az utolsó írta, ilyenkor a hűségidő sem számít.

Viszont jelezni kell, halotti anyakönyvi kivonattal, hiszen anélkül a szolgáltató nem tudhatja.

A lezárások miatt szkennelve is biztosan elfogadják, nem kell bemutatni az eredetit. Vagy postai úton a fénymásolatot.


Viszont a halál napját megelőzően keletkezett tartozás a hagyaték része lesz, ha a szolgáltató nem akarja hagyni veszni.

Nyilván nagyon kicsi összegről van szó, de a hagyatéki leltárba ez is bekerül.

2021. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!